Предмет: Химия,
автор: juliagimla7
Допоможіть будь ласка розвʼязати задачу, або принаймні написати, що дано і формулу
Приложения:

Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(NaOH) - 63 г
m(H₂SO₄) - 113г
Найти: m(Na₂SO₄) - ?
М(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль
М(H₂SO₄) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль
M(Na₂SO₄) = 23 * 2 + 32 + 16 * 4 = 142 г/моль
Знайдемо кількість речовини NaOH і H₂SO₄:
n(NaOH) = m(NaOH)/М(NaOH) = 63/40 = 1,575 моль
n(H₂SO₄) = m(H₂SO₄)/М(H₂SO₄) = 113/98 = 1,153 моль
Складемо РХР:
2NaOH + H₂SO₄ = Na₂SO₄ + 2H₂O
З РХР бачимо , що n(NaOH) : n(H₂SO₄) = 2 : 1, а з умови
n(NaOH) : n(H₂SO₄) = 1,575 : 1,153 , тобто NaOH в надлишку, розрахунок ведемо по H₂SO₄, тоді
n(H₂SO₄) : n(Na₂SO₄) = 1 : 1 і отримаємо n(Na₂SO₄) = n(H₂SO₄) = 1,153 моль
m(Na₂SO₄) = n(Na₂SO₄) * M(Na₂SO₄) = 1,153 * 142 = 163,7 г
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: spice32
Предмет: Химия,
автор: Аноним
Предмет: Алгебра,
автор: mbnyop
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: vestromg
Предмет: Информатика,
автор: gregoryevroman