Предмет: Химия, автор: Eeeeelllhsgh

Мідний купорос масою 20 г розчинили у воді масою 100 г. Масова частка (у відсотках) купрум(II) сульфату в добутому розчині становить

Зробитити з розвʼязком

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CuSO₄ * 5H₂O) = 20 г

m(H₂О) = 100 г

Знайти: w(CuSO₄) - ?

Обчислюємо молярну масу  кристалогідрату:

М(CuSO₄ * 5H₂O) = 64 + 32 + 16 * 4 + 5 * ( 1 * 2 + 16) = 250 г/моль

M(CuSO₄) =  64 + 32 + 4 * 16 = 160 г/моль

M(H₂О) = 5 * (1 * 2 + 16) = 90 г/моль

Знаходимо масу безводного купрум(ІІ)сульфату :

20 г                         х г

CuSO₄ * 5H₂O  =  CuSO₄

n = 1 моль            n = 1 моль

М = 250 г/моль  М = 160 г/моль

m = 250 г            m = 160 г

m(CuSO₄) = 20 * 160 : 250 = 12,8 г

Обчислимо масу розчину:

m(розч.CuSO₄ * 5H₂O) = m(CuSO₄ * 5H₂O) + m(H₂О) = 20 + 100 = 120 г

Знаходимо масову частку CuSO₄ в розчині:

w(CuSO₄) = m(CuSO₄)/m(розч.CuSO₄ * 5H₂O) * 100% = 12,8/120 * 100% =

= 10,67%

Похожие вопросы