СРОЧНО 100 БАЛЛОВ
На розчин натрій карбонату масою 184 г з масовою часткою солі 0,4 подіяли кальцій гідроксидом до утворення середньої солі. Утворився кальцій карбонат масою 89 г і натрій гідроксид масою 98 г. Обчисліть відносний вихід цих речовин
Ответы
Ответ:
Спочатку знайдемо мольні маси речовин:
Na2CO3 (натрій карбонат) = 2*23 + 12 + 3*16 = 106 г/моль
Ca(OH)2 (кальцій гідроксид) = 40 + 2*16 + 2*1 = 74 г/моль
CaCO3 (кальцій карбонат) = 40 + 12 + 3*16 = 100 г/моль
NaOH (натрій гідроксид) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль
Тепер можемо знайти, скільки молей ми мали у реакції:
Маса Na2CO3 = 184 г
Маса Ca(OH)2 = 184 г
Маса CaCO3 = 89 г
Маса NaOH = 98 г
Кількість молей Na2CO3 = 184 / 106 ≈ 1,74 моль
Кількість молей Ca(OH)2 = 184 / 74 ≈ 2,49 моль
Кількість молей CaCO3 = 89 / 100 ≈ 0,89 моль
Кількість молей NaOH = 98 / 40 ≈ 2,45 моль
Тепер ми бачимо, що кількість молей карбонату та кількість молей гідроксиду не співпадають повністю. Це означає, що одна з речовин була "вичерпана" поза хімічною реакцією, тобто утворилася не "стехіометрична" суміш.
Теоретично – можна розрахувати вихід, якщо б зводили до однієї речовини. Однак знову таки - у вас опитоміли вам термін "середня сіль", а не зображено стехіометричне рівняння. Єдине, яке можна сказати з висоти цифр, це те що утворення 89 з 106 моль буде щонайменше більше 84% .
Загалом, виходить, що вихід з масової частки речовин - важко розрахувати.
Объяснение:
Вроде так