Установіть відповідність між рівнянням реакції і її типом (1.5бали):
А.2КNO3 = 2KNO2 +3O2; ∆Н = +255кДж. 1.екзотермічна;
Б. 2Mg + CO2 = 2MgO +C; ∆Н= ─829 кДж. 2.ендотермічна;
В. N2 +O 2 2NO; 3.каталітична;
Г. 2KClO3 MnO2 2 KCl + 3O2; 4.оборотна.
5. Запис А + В = АВ; ∆Н›0 означає, що реакція : А. каталітична; Б. окисно – відновна; В. ендотермічна; Г.екзотермічна.(0,5бали) 6.Інгібітор впливає на: А. зміщення рівноваги; Б. швидкість реакції; В. підвищення тиску; Г. зниження температури.(0,5бали) 7.Встановіть відповідність між рівнянням та типом реакції за кількістю реагуючих речовин. (2 бали) 1) H2SO4 +K2S = K2SO4 + H2S А) Розкладу; 2) 2Na + H2 = 2NaH Б) Сполучення; 3) 2Ag2O = 4Ag + O2 В) Обміну; Г) Заміщення 8.Який об’єм вуглекислого газу (н. у.) утвориться при взаємодії 300 г кальцій карбонату з нітратною кислотою, якщо вихід становить 70 % ? (2 бали) 9.Обчислити вихід сульфатної кислоти, якщо відомо, що після взаємодії сульфур (VІ) оксиду масою 8 г з водою утворилося 7,35г кислоти (2 бали)
Ответы
Відповідь:
Варіант І
1. Установіть відповідність.
1. CuSO4 + 2NaOH → Cu(OH)2 +Na2 SO4 Г.Обмін
2. 2Ca + O 2 → 2CaO Б. Сполучення
3. 2KClO3 → 2KCl +3O2 А. Розклад
4. CuSO4 + Fe → FeSO4 +Cu В. Заміщення
2. Укажіть рівняння ендотермічних реакцій:
б) CaCO3 → CaO + CO2; ∆H = +178 кДж
в) MnO2 + 2C → Mn + 2CO; ∆H = +293 кДж
3. Виберіть сполуку, в якій Нітроген проявляє лише окисні властивості:
б) HNO3;
4. Речовина, що приєднує електрони в окисно-відновній реакції, називається:
; в) окисником;
5. Теплота, що виділяється або поглинається в процесі хімічної реакції, називається…ТЕПЛОВИЙ ЕФЕКТ РЕАКЦІЇ
6. Дано систему:
H2 + Cl2 ↔ 2HCl
Збільшення концентрації водню в системі: б) змістить рівновагу вправо;
7. Розставте коефіцієнти в рівнянні реакції методом електронного балансу, укажіть окисник і відновник:
Ca⁰ + HN⁺⁵O3 → Ca⁺²(NO3)2 + N2⁰ + H2O
Ca⁰ -2e⁻ → Ca⁺² 2 5
10
2N⁺⁵+ 2x5→ N2⁰ 10 2
Ca⁰ відновник
2N⁺⁵ окисник
5Ca + 12HNO3 = 5Ca(NO3)2 + N2 + 6H2O
8. Обчисліть, у скільки разів збільшиться швидкість реакції внаслідок підвищення температури на 30°С, якщо температурний коефіцієнт реакції дорівнює 2. В три раза
9. Обчисліть середню швидкість реакції, якщо за 5 хвилин концентрація однієї з вихідних речовин змінилася з 0,068 до 0,064 моль/л. ν=0,000013
Обчисліть об’єм вуглекислого газу, що утвориться в результаті дії сульфатної кислоти на розчин калій карбонату масою 110 г з масовою часткою солі 25 %.
0,2 x
H2SO4+K2CO3=K2SO4+CO2+H2O
1 1
m(K2CO3)=m(р-ра)хω=110х0,25=27,5 г.
n(K2CO3)=m/M=27,5÷138=0,2 моль
n(CO2)=x=0,2х1÷1=0,2моль
V(CO2)=Vmхn=22,4л./моль×0,2моль=4,48л.
Ответ: 4,48л.
Варіант ІІ
1. Установіть відповідність.
1) Fe2O3 + 3H2 → 2Fe + 3H2O В. Заміщення
2) FeSO4 + 2KOH → K2SO4 +Fe(OH)2 Г. Обмін
3) 2Fe(OH)3 → Fe2 O3 + 3H2O А. Розклад
4) 2Mg + O 2 → 2MgO Б. Сполучення
2. Укажіть рівняння ендотермічної реакції:
а) 2KNO3 → 2KNO2 + 3O2; ∆H = +255 кДж
г) СН4 + H2 → C2H6; ∆H = −137,8 кДж
3. Виберіть сполуку, в якій Сульфур проявляє тільки відновні властивості:
г) H2S.
4. До факторів, що прискорюють хімічну реакцію, належать:
а) підвищення температури;
в) подрібнення;
5. Реакція, у результаті якої тепло виділяється, називається екзотермична
6. Дано систему:
3H2 + N2 ↔ 2H3N
Зменшення тиску в системі:
а) змістить рівновагу вліво;
7. Розставте коефіцієнти в рівнянні реакції методом електронного балансу, укажіть окисник і відновник:
Mg⁰ + H2 S⁺⁶O4 → Mg⁺²SO4 + S⁰ + H2O
Mg⁰ -2e⁻ → Mg⁺² 2 3
6
S⁺⁶+6e⁻ → S⁰ 6 1
Mg⁰відновник
S⁺⁶окисник
3Mg + 4H2SO4 = 3MgSO4 + S + 4H2O
8. Обчисліть, на скільки градусів потрібно підвищити температуру, щоб швидкість реакції зросла в чотири рази, якщо температурний коефіцієнт реакції дорівнює 2.
Якщо температурний коефіцієнт реакції дорівнює 2, то це означає, що при підвищені температури на кожні 10⁰С, швидкість хімічної реакції збільшується у 2 рази, тобто, щоб швидкість реакції зросла в чотири рази треба температуру підвищити на 20⁰С.
9. Через 25 с після початку реакції концентрація однієї з вихідних речовин становила 0,5 моль/л, а через 50 с стала 0,1 моль/л. Обчисліть середню швидкість реакції.
10. Обчисліть масу осаду, що утвориться внаслідок дії достатньої кількості аргентум нітрату на 200 г розчину кальцій хлориду з масовою часткою 15 %.
СaCl2 + 2AgNO3 = Ca(NO3)2 + 2AgCl↓
m(CaCl2) = 200г x.0.15 = 30г.
M(CaCl2)=40+71=111г./моль
n(CaCl2) = m/M =30г.÷111г./моль= 0,27моль
n(AgCl) = 2n(CaCl2) = 0,54моль
М(AgCl)=108+35,5=143,5г./моль
m(AgCl) = Mxn =143,5г/моль× 0,54моль = 77,49г.