Предмет: Физика, автор: wflivert

Фокусна відстань збиральної лінзи становить 5 см. Відстань від предмета до лінзи 30 см. Визначити відстань від лінзи до зображення та оптичну силу лінзи.​

Ответы

Автор ответа: viola010709
1

Ответ:

Для знаходження відстані від лінзи до зображення скористаємося формулою тонкої лінзи:

1/f = 1/do + 1/di,

де f - фокусна відстань лінзи,

do - відстань від предмета до лінзи,

di - відстань від лінзи до зображення.

Підставимо дані у формулу:

1/5 = 1/30 + 1/di,

1/5 - 1/30 = 1/di,

(6-1)/30 = 1/di,

5/30 = 1/di,

di = 30/5,

di = 6 см.

Таким чином, відстань від лінзи до зображення дорівнює 6 см.

Тепер знайдемо оптичну силу лінзи за формулою:

f = 1/D,

де f - фокусна відстань лінзи,

D - оптична сила лінзи.

Підставимо дані у формулу:

-0.1 м = 1/D,

D = 1/(-0.1),

D = -10 дптр.

Отже, оптична сила лінзи становить -10 дптр.


ivantatarincev96: Неправильно зроблено перетворення у метри. f = - 0.05 м
Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: malenkaolja