Предмет: История, автор: nikksyljz

як було облаштовано запорізьку січу? що таке зимовники? ​

Ответы

Автор ответа: kolotiuk0410
0

Ответ:

Запорозька Січ була обведена високими валами з палісадом і зрубами, на які ставилися гармати.Між валами була широка площа, на краю якої стояли курені — казарми, де мешкали запорожці. Козацька залога на Січі, що звалася також кошем, нараховувала кілька тисяч (іноді її чисельність доходила до 10 тис.)

озброєних козаків.


Зимівни́к — тип поселення, поширений з найдавніших часів серед напівкочових жителів південноруських степів.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: xiaomifortuna311017
Предмет: Немецкий язык, автор: tel0971518641
Предмет: Українська мова, автор: Mypka12312
Мне нужна ваша помощь, пожалуйста!
Вправа 72. Прочитайте тези зі статті Світлани Єрмоленко «Сучасна літературна мова і діалекти». Використовуючи їх, розкрийте взаємозв'язок літературної мови й діалектів.
Найактивніші два джерела розвитку літературної мови — усне літературно-розмовне мовлення і писемно-літературні книжні традиції, серед них також іншомовні.

Усне літературне мовлення обов’язково передбачає наявність відповідного діалектного субстрату, основи, а також активізацію розмовних елементів (словникових, граматичних, стилістичних). Отже, сучасна літературна мова взаємодіє з діалектами через посередництво усного літературного мовлення.

Фонетична система літературної мови поряд із впливом орфографії зазнає найвиразнішої дії діалектного мовлення.

Зовсім іншу долю в літературному мовленні можуть мати емоційно-забарвлені одиниці діалектних синонімічних рядів типу вигулькнутися, постоювати, наджигуритися, прилюбляти тощо. Вони здебільшого, не втрачаючи діалектної основи, мають здатність утворювати синонімічні ряди на літературному ґрунті. Розвиваючи додаткові стилістичні відтінки, такі синоніми, що ввійшли з діалектного джерела, можуть набувати літературної нормативності. У них завжди експресивніше виражається та чи інша ознака, і це сприяє входженню діалектної лексики в літературне мовлення.

• Запишіть аргументи й приклади, які можна використати під час виступу з теми «Діалекти як історична база літературних мов».
Предмет: Русский язык, автор: kuanysbeksanzar201