Пояснити як птахи пристосовані до польоту
Ответы
Ответ:
У більшості видів птахів грудина має плаский виріст, що виступає уперед – кіль. До нього прикріпляються грудні м'язи, які забезпечують рухи крил під час польоту. Більшість кісток стопи зростаються між собою та утворюють довгу кістку – цівку, яка надає нозі міцності, стійкості. Підшкірні м'язи рухають окремі пера.
Відповідь:
1.Пристосуванням до польоту є особливості опорно-рухової системи птахів, зокрема будова скелета.
Формується виріст грудини – кіль, до якого прикріплені грудні м'язи. Вони забезпечують рухи крил птаха
Форма тулуба, перетворені передні кінцівки в орган польоту (крила) і специфічна будова задніх кінцівок, які служать не тільки опорою для тулуба, але і для пересування.
2. Суха і тонка шкіра,позбавлена залоз. Наявність пір’я, яке забезпечує можливість літати і зберігає тепло.
3. Кістки скелета у птахів міцні і тонкі, завдяки наявності повітряних порожнин,що полегшує масу тіла
4. Найбільші м’язи – це грудні, що відповідають за опускання крил. Досить розвинені шийні, підключичні, підшкірні, міжреберні і м’язи лап. Завдяки цьому багато видів птахів здатні здійснювати тривалі перельоти.
5. Специфічна будова системи травлення. Швидке розщеплення великих обсягів їжі дозволяє полегшувати масу травного тракту, що важливо для польотів.
6. Лргани дихання у птахів-легені.Але птахі мають подвійне дихання: в легенях газообмін здійснюється і при вдиху, і при видиху, під час потрапляння в легені атмосферного повітря, що виходить з повітряних мішків. Завдяки цьому під час польоту птах не задихається.
7. Відсутній сечовий міхур для полегшення маси тіла.
Пояснення: