2. Визначте масові частки елементів в сполуці N2O (середній рівень)
Ответы
У сполуці N2O містяться елементи азот (N) і кисень (O). Оскільки масова частка елемента виявляє, яка частка маси сполуки припадає на цей елемент, то для визначення масових часток елементів в сполуці N2O потрібно з'ясувати маси азоту і кисню у сполуці.
Молярна маса N2O складається з двох атомів азоту (N) та одного атома кисню (O).
Молярна маса азоту: 14 г/моль.
Молярна маса кисню: 16 г/моль.
Загальна молярна маса N2O може бути обчислена, склавши масу азоту і кисню у сполуці:
Молярна маса N2O = 2 * (молярна маса азоту) + (молярна маса кисню)
Молярна маса N2O = 2 * 14 г/моль + 16 г/моль
Молярна маса N2O = 28 г/моль + 16 г/моль
Молярна маса N2O = 44 г/моль
Тепер, визначимо масові частки елементів у сполуці N2O, використовуючи маси азоту і кисню та молекулярну масу N2O:
Масова частка азоту = (маса азоту / молярна маса N2O) * 100%
Масова частка кисню = (маса кисню / молярна маса N2O) * 100%
Для цього потрібно знати масу азоту і кисню у сполуці N2O. Якщо масу N2O не наводили, ви не зможете визначити масові частки цих елементів.