3. «Повість минулих літ» про зміни у ставленні до людей князя Володимира після прийняття християнства …і почав він ставити по городах церкви і попів (настановляти), і людей на хрещення приводити по всіх городах і селах. І, пославши (мужів своїх), став він у знатних людей дітей забирати і оддавати їх на вчення книжне. …Повелів він усякому старцеві і вбогому приходити на двір на княжий і брати всяку потребу — питво і їжу, і з скарбниць кунами. Урядив він також і це. Сказавши: «Немічні і недужі не можуть дійти до двору мойого», — він повелів спорудити вози і накладав (на них) хлібів, м’яса, риби і овочів різних, і мед у бочках, а в других квас. (І стали це) возити по городу, запитуючи: «Де недужі чи старці, що не можуть ходити?». І тим роздавали (все) на потребу. І це саме роблячи людям своїм щонеділі, установив він повсякдень на дворі своїм, у гридниці, пир справляти, і (звелів) приходити (сюди) боярам, і гридям (дружинникам), і соцьким, і десятникам, і знатним мужам — і при князі, і без князя… звелів він викувати срібні ложки, їсти дружині, сказавши так: «Сріблом і злотом не знайти мені дружини, а дружиною знайду я срібло і злото, як ото дід мій і отець мій добули дружиною злота і срібла». Володимир бо любив дружину і з ними радився про устрій землі (своєї), і про порядки землі, і про війни. І жив він із князями навколишніми у мирі: і з Болеславом лядським, і з Стефаном угорським, і з Ондроником чеським, і був мир межи ними і дружба. 2. Які якості з’явилися у ставленні до людей у князя Володимира після прийняття християнства.
помогите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответы
Ответ:
Після прийняття християнства князем Володимиром, відзначаються такі якості у його ставленні до людей:
1. **Сприяння християнському вихованню:** Князь Володимир ставить церкви і попів у городах, наставляє людей на хрещення та надсилає своїх мужів для вчиття дітей в книжних справах.
2. **Соціальна турбота:** Князь вказує на важливість допомоги немічним, недужим і вбогим. Він вводить систему надання потреб цим людям, забираючи дітей знатних родин для навчання та дбаючи про поживу для усіх шарів суспільства.
3. **Щедрість і великодушність:** Князь розпоряджається будувати вози з харчами та роздавати їх немічним і старцям у місті. Це вказує на його бажання поділитися багатством і допомогти тим, хто потребує.
4. **Справедливість і рівність перед законом:** Володимир встановлює пир у гридниці щонеділі, де всі шари суспільства, включаючи бояр, гридів, соцьких, десятників і знатних, мали можливість порадитися з князем і обговорювати питання земельного устрою та ведення війни.
5. **Любов і довіра до дружини:** Князь висловлює любов і повагу до своєї дружини, вказуючи, що вона є для нього важливішою за матеріальне багатство.
Ці якості вказують на зміни у ставленні Володимира до людей, спричинені прийняттям християнства та впровадженням християнських цінностей.
Объяснение: