Племена яких археологічних культур заселяли терени України одночасно з Трипільцями?
Ответы
Одночасно з трипільцями на території України існувало декілька археологічних культур, які можна умовно розділити на дві групи:
★Культури степового регіону:
•Ямна культура (3600-2300 рр. до н.е.) - носії цієї культури були скотарями, займалися землеробством і мисливством. Вони жили в землянках, а також у напівземлянках з глиняним оздоблювальними елементами.
•Срубна культура (2200-1600 рр. до н.е.) - носії цієї культури були скотарями, займалися землеробством і мисливством. Вони жили в напівземлянках з глиняним оздоблювальними елементами.
•Абашевская культура (2300-1500 рр. до н.е.) - носії цієї культури були скотарями, займалися землеробством і мисливством. Вони жили в землянках і напівземлянках.
★Культури лісостепового і лісового регіону:
•Костянтинівська культура (4200-3600 рр. до н.е.) - носії цієї культури були землеробами, займалися скотарством і мисливством. Вони жили в наземних будинках з глиняних блоків.
•Буго-дніпровська культура (3600-2700 рр. до н.е.) - носії цієї культури були землеробами, займалися скотарством і мисливством. Вони жили в наземних будинках з глиняних блоків.
•Верхньодніпровська культура (2700-2300 рр. до н.е.) - носії цієї культури були землеробами, займалися скотарством і мисливством. Вони жили в наземних будинках з глиняних блоків.
Трипільці і носії цих культур співіснували мирно, взаємодіяли між собою, а також, можливо, мали спільні культурні риси. Наприклад, у трипільській культурі зустрічаються елементи степового орнаменту, а в степових культурах - трипільські мотиви.
Особливо тісні контакти трипільці мали з носіями ямної культури. Це підтверджується археологічними знахідками, які свідчать про взаємообмін товарами і культурними цінностями. Наприклад, у трипільських поселеннях були знайдені ямні сокири, а в ямних могильниках - трипільські керамічні вироби.
Таким чином, трипільська культура не була ізольованою, а перебувала в тісному контакті з іншими культурами того часу.