Предмет: Химия, автор: vadosodav

Резервуар з нікелевим каталізатором об'ємом 1 метр кубічний заповнили воднем на 80% об'єму (н.у.). В резервуар залили надлишок бензену та підвищили температуру та тиск. Визначити масу добутого циклогексану.
Рівняння реакції:

C6H6+3H2 —> C6H12​

Ответы

Автор ответа: jjskfnu6
0

Ответ:

Об'єм резервуара при нормальних умовах (н.у.) дорівнює 1 м3 = 1000 л = 1000 дм3.

Об'єм води в резервуарі при н.у. дорівнює 80% від загального об'єму, тобто 80/100 * 1000 дм3 = 800 дм3 = 800 л.

Маса води в резервуарі при н.у. дорівнює її об'єму, помноженому на густину: 800 л * 1 г/см3 = 800 кг.

Маса бензену, яка необхідна для реакції, дорівнює масі води, помноженій на коефіцієнт стехіометрії (3): 800 кг * 3 = 2400 кг.

Оскільки в резервуарі був надлишок бензену, то його маса дорівнює масі, яка необхідна для реакції.

Тому маса добутого циклогексану дорівнює масі бензену, витраченого на реакцію, а саме 2400 кг.

Відповідь: 2400 кг.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: arepetunova