Предмет: Химия, автор: dmitrik1607

срочно даю 100 балів
Виведіть молекулярну формулу хлорпохідного насиченого
вуглеводня з масовою часткою хлора 89,9%, карбона − 10,1%.
Відносна молекулярна маса цієї сполуки – 118,5г/моль.

Ответы

Автор ответа: ruslanovichivan5
1

Ответ:

Щоб вивести молекулярну формулу хлорпохідного насиченого вуглеводня з масовою часткою хлора 89,9% та карбона 10,1%, потрібно:

1. Знайти масу хлору і карбону в грамах:

маса хлору = 89,9% * 118,5 г/моль = 106,3 г

маса карбону = 10,1% * 118,5 г/моль = 12 г

2. Знайти кількість моль хлору і карбону:

кількість моль хлору = маса хлору / молярна маса хлору = 106,3 г / 35,45 г/моль ≈ 3 моль

кількість моль карбону = маса карбону / молярна маса карбону = 12 г / 12 г/моль = 1 моль

3. Частку округлюємо до найближчого цілого числа, щоб знайти відношення атомних відносно простої наукової записі:

відношення хлору до карбону ≈ 3:1

4. Записуємо молекулярну формулу, зважаючи на знайдене відношення:

CH3Cl3

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: Macsim2289