Контрольна робота № 1 Завдання 1 Складіть графічну формулу;3,3- діметіл-1-хлорбут-1-ена, 3,4 -діметіл-5,5-діхлорпент-1-ін Завдання № 2 Розвьязати ланцюжок вуглеводня масою 6,75гр Відносна густина за воднем 27 Знайти формулу перетворень: C2H4-C2H6-C2H5Cl- C4H10-CO2 Метан-етін-бензен- хлорбензен Задача: При спаленні масой 6,75гр, утворилося обьєм СО2 11,2л та вода
Ответы
Ответ:
Завдання 1:
3,3-діметіл-1-хлорбут-1-ен:
CH3-C(CH3)=C(CH3)-CH(Cl)-CH2-CH=CH2
3,4-діметіл-5,5-діхлорпент-1-ін:
H-C#C-CH2-CH-(CH3)-C(CH3)-CH(Cl)-CH2-Cl
Завдання 2:
За відносною густиного, можна визначити число моль вуглеводню в масі 6,75 г:
n = m / M = 6,75 г / 27 г/моль = 0,25 моль
Якщо це ланцюг з самими простими вуглеводнями, то формула перетворень буде:
CnH2n+2 -> CnH2n -> CnH2n-2 -> CnH2n+2
Тому при заміні n на 2 і 4, отримаємо формулу:
C2H6 -> C2H4 -> C2H2 -> C4H6 -> C4H6Cl2
Задача:
Напишемо рівняння реакції спалення гексану:
C6H14 + 19/2 O2 -> 6 CO2 + 7 H2O
Молярна маса СО2: 44 г/моль. Отже, маса СО2, яка це виходить за цією реакцією:
m(CO2) = n(CO2) × M(CO2) = V(CO2) × ρ(CO2) / 1000 × M(CO2) = 11,2 л × 1,98 г/л / 1000 г/моль × 44 г/моль = 0,9776 г
Оскільки спалювалися 6,75 гр речовини, різниця між масою продуктів і масою речовини, яка спалюється, відповідає масі води:
m(H2O) = m(реакційних продуктів) - m(вуглеводня) = (0,9776 г + 6,75 г) - 6,75 г = 0,9776 г
Отже, у результаті спалювання 6,75 гр речовини, утворилася 0,9776 г води та 11,2 л СО2.