Предмет: История, автор: Sofita3412

1. Чи однаково карала «Руська правда» за вбивство представників різних верств руського суспільства? Як ви гадаєте, чому? Чи захищав закон залежні верстви (холопів, челядь)? 2. Які зі статей документа підтверджують існування залишків язичництва у давньоруському суспільстві і суперечать християнській моралі? 3. Як «Руська правда» відображала суспільне становище жінок? 4. Порівняйте покарання за вбивство і за крадіжку майна. Допоможіть буль ласка (Руська правда)

Ответы

Автор ответа: vardar03
7

Ответ:

Объяснение:

1«Руська правда», написана Ярославом Мудрим, не карала однаково за вбивство представників різних верств руського суспільства. Закон визначав різні штрафи і покарання для різних класів. Наприклад, за вбивство киянина штраф може бути вищим, ніж за вбивство чоловіка з холопів. Однак загальний принцип був такий, що за вбивство особи взагалі передбачалася певна кара, але розмір кари міг варіюватися залежно від соціального статусу потерпілого.

2У "Руській правді" є статті, що свідчать про існування залишків язичництва. Наприклад, стаття 31 говорить про "заклики до великодушності", яка може бути сприйнята як віддзеркалення язичницької моралі, що підтримує великодушність та милосердя.

3Щодо суспільного становища жінок, "Руська правда" відображала традиційний погляд на ролі чоловіків і жінок. Закон визначав певні права і обов'язки для жінок, але вони були обмеженими в порівнянні з правами чоловіків. Наприклад, жінки могли брати участь у судових справах, але їхні свідчення мали меншу вагу, і вони не мали таких же правових можливостей, як чоловіки.

4Закон "Руської правди" передбачав різні покарання за вбивство і за крадіжку майна. За вбивство передбачалося сплачувати штраф або викуп, а за крадіжку майна — відшкодування втрат. Покарання за вбивство були вищими, оскільки вбивство вважалося серйознішим злочином порівняно з крадіжкою.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: svetlanakolotunuk
Предмет: Математика, автор: KoshechkaAGUA