Предмет: Физика, автор: sampanya

На поверхню вольфраму падають рентгенівські промені з довжиною 10 нм. Обчислити кінетичну енергію фотоелектронів.​

Ответы

Автор ответа: zazuk933
1

Ответ:

Щоб обчислити кінетичну енергію фотоелектронів, спочатку нам потрібно використати формулу Е = hf, де Е - енергія фотона, h - стала Планка (6.626 x 10^-34 J s) і f - частота. Але у нас немає безпосередньої інформації про частоту рентгенівського променя.

Однак, для електромагнітної хвилі вакуумної довжини (λ), її частота (f) може бути знайдена за допомогою відомого виразу: f = c/λ, де c - швидкість світла (3 x 10^8 m/s).

Таким чином, ми можемо знайти частоту (f) рентгенівського променя, використовуючи цю формулу:

f = c/λ = (3 x 10^8 m/s) / (10 x 10^-9 m) = 3 x 10^17 Hz

Тепер, коли ми знаємо частоту (f), ми можемо використати формулу Е = hf, щоб обчислити енергію фотона (Е):

Е = (6.626 x 10^-34 J s) x (3 x 10^17 Hz) = 1.9878 x 10^-16 J

Отже, кінетична енергія фотоелектронів буде рівна енергії фотона, оскільки всю енергію фотона вони отримують при виході зі станими пов'язаними з атомом:

Кінетична енергія фотоелектронів = 1.9878 x 10^-16 J

Похожие вопросы