Предмет: Физика, автор: caplamarana874

яка площа поперечного перерізу дроту з алюмінію довжиною 15 м, якщо при напрузі 12 В сила струму у ньому 10А? Питомий опір алюмінію 0,028

Ответы

Автор ответа: danilozeran13
1

Ответ:

Для знаходження площі поперечного перерізу дроту можна скористатися законом Ома:

\[ U = I \cdot R \]

де \( U \) - напруга (вольти), \( I \) - сила струму (ампери), \( R \) - опір (оми).

Опір можна виразити як відношення питомого опору \( \rho \) (опір на одиницю довжини та одиницю площі) до площі поперечного перерізу \( A \):

\[ R = \rho \cdot \frac{L}{A} \]

Де \( L \) - довжина дроту.

Підставимо це в рівняння Ома:

\[ U = I \cdot \rho \cdot \frac{L}{A} \]

Ваші вхідні дані:

\[ U = 12 \, \text{В}, \quad I = 10 \, \text{А}, \quad \rho = 0,028 \, \Omega \cdot \text{м} \]

І довжина дроту \( L = 15 \, \text{м} \).

Розв'яжемо відносно \( A \):

\[ A = \frac{\rho \cdot L}{I} \]

Підставимо числові значення:

\[ A = \frac{0,028 \, \Omega \cdot \text{м} \cdot 15 \, \text{м}}{10 \, \text{А}} \]

Отримаємо площу поперечного перерізу \( A \).

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: odoyxlgcph
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТААА
1. Яку кількість теплоти треба передати воді, взятої при температурі 30°С,щоб нагріти її до кипіння та
перетворити в пару? Маса води 200 г.
2. Яку кількість теплоти необхідно витратити для нагрівання і плавлення цинку масою 0,25т, якщо початкова температура цинку дорівнює 20°С? Питома теплоємність цинку 400 Дж/ кг•°С, питома теплота
плавлення цинку
120•103 Дж/кг, температура
плавлення цинку 420°С.
3. Двигун потужністю 36 кВт за 6 год роботи втратив 60
л гасу. Який ККД двигуна? Питома теплота згоряння гасу 46 МДж/кг.
4. У каструлю наливають вісім повних склянок холодної води при температурі 10°С і пʼять повних склянок гарячої води при температурі 80°С. Яка температура встановиться в каструлі? Теплоємністю каструлі знехтуйте.
5. На газову плиту ставлять каструлю з алюмінію в якій міститься вода за температури 20 °С. Природний газ якої маси потрібно спалити, щоб довести воду до кипіння? Маса кухля дорівнює 500 г, води - 200 г, ККД газової плити становить 30%.
Предмет: Математика, автор: chebypelkka