Предмет: Химия,
автор: proxmax97
При спалюванні алкану об’ємом 1,12 л утворився карбон
(ІV) оксид масою 6.6 г. Розрахуйте суму індексів у
молекулі алкану. (Відповідь:)
Ответы
Автор ответа:
2
Вуглекислий газ (СО2) утворюється при горінні вуглеводнів. Загальна формула горіння вуглеводнів:
CnH2n+2 + (n + 1/2)O2 → CO2 + nH2O
Звідси випливає, що маса утвореного вуглекислого газу дорівнює:
6.6 г = m(CO2) = n * M(CO2)
де:
n - кількість молекул вуглеводню, що брали участь у реакції
M(CO2) - молярна маса вуглекислого газу (44 г/моль)
Відповідно, кількість молекул вуглеводню, що брали участь у реакції, дорівнює:
n = 6.6 г / 44 г/моль = 0.15
Ця кількість молекул відповідає 15 атомам вуглецю, оскільки в молекулі вуглеводню міститься один атом вуглецю. Таким чином, сума індексів у молекулі алкану дорівнює 15 + 2 * 1 = 17.
Відповідь: 17
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: ilona09042011
Предмет: Математика,
автор: aarsem45
Предмет: Математика,
автор: viva67kz
Предмет: Другие предметы,
автор: makmaslikov2009
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: arajlymsejtbek