1. Що таке симфонія? Розкажи про особливості будови симфонії.
2.Які українські композитори працювали в симфонічному жанрі?
Ответы
Объяснение:
1.Симфонія – це жанр оркестрової музики, великий твір для оркестру, який складається з декількох частин. В академічній музиці симфонія займає те ж місце, що і в літературі належить драмі чи роману. З грецької мови слово «симфонія» перекладається як «співзвуччя».Класична симфонія складається з 4 контрастних частин, які утворюють сонатно-симфонічний цикл.1.Перша частина класичної симфонії. Вона дієва, енергійна, в швидкому темпі. Займає головне положення в циклі. Композитори для неї обирають найскладнішу форму – сонатну. Це дає можливість порівняти контрастні і конфліктні образи: похмурий і світлий, героїчний і ліричний, урочистий і ніжний. В ході першої частини образи розвиваються і набувають нового характеру.
2. Друга частина. Зазвичай це повільна частина, яка визначається споглядальними, ліричними настроями. Її характер визначається мелодіями, які близькі до романсу і пісні.
3.Третя частина – менуетабо скерцо, пишеться звичайно в складній 3-частинній формі. Так у Гайдна менует сповнений простонародних веселощів; у Моцарта він більш ліричний з нотками драматизму; Бетховен надав їм живого, стрімкого характеру з гумористичним забарвленням.
4.Четверта частина. Фінал. Він пишеться в швидкому темпі з підбиттям підсумків твору. Часто остання частина в стилі рондо або рондо-сонати.
2. Л. Ревуцький, Б. Лятошинський, В. Косенко, П. Сениця, С. Людкевич, М. Колесса, Р. Сімович, А. Рудницький, К. Данькевич, Д. Клєбанов, А. Штогаренко, К. Долінчен, Г. Майборода, М. Дремлюга, В. Губаренко, Л. Колодуб, В.Сильвестров, Є.Станкович, І.Карабиць.