Предмет: Литература, автор: mpopovic963467

Дайте розгорнуту відповідь, у чому відмінність літератури доби Просвітництва від літератури доби романтизму

Ответы

Автор ответа: oksanagrabchak
1

Ответ:

Представники течії просвітництва: вчені, філософи, письменники,  вважали метою суспільства людське щастя,  шлях до якого - переустрій суспільства відповідно до принципів, продиктованих розумом,  були прихильниками теорії природного права.  Просвітники мали широкий світогляд, в якому виділялися концепція освіченого абсолютизму,  ідея цінності людини, критика церкви, патріотизм, осуд експлуатації людини людиною,  утвердження самосвідомості й самооцінки особи.

Цим просвітники відрізняються від просвітителів, якими є всі носії освіти і прогресу.  А характерними ознаками романтизму є заперечення раціоналізму,  відмова від суворої нормативності в художній творчості, культ почуттів людини.

Його ідеологія спирається на культ індивідуалізму, на підкреслену, загострену увагу людської особистості,  до психологічних проблем її внутрішнього "Я".

У центрі зображення романтиків винятковий характер у виняткових обставинах.

Тому відмінності від світогляду Просвітництва дуже помітні: якщо просвітники вважали, що декілька простих розумних принципів можуть бути застосованими повсюдно, то романтиків захоплювала багатоманітність світу, абстрактні істини вони намагалися випробувати і доповнити конкретними спостереженнями. Світ людей і явищ не може бути простим, одноманітним, розумно облаштованим, а постає складним, багатобарвним, нерідко ірраціональним.

Объяснение:


mpopovic963467: Будь ласка можна щось інше, це не підходить
mpopovic963467: Дуже потрібно
oksanagrabchak: Різниця між романтизмом і класицизмом

Класицизм з його суворими правилами все в житті чітко розмежовував: погане — добре, чорне — біле.
oksanagrabchak: У романтизмі немає такої чіткості, у ньому існують відтінки, напівтони. Класицизм — це система, а романтизм — ні.
oksanagrabchak: Класицизм (від лат. Classicus – зразок) – напрям, що виник в європейському мистецтві і літературі XVII століття, що спиралося на культ розуму і уявлення про абсолютний характер естетичного ідеалу.

Головне завдання класицизму – максимально можливе наближення до цього ідеалу, найбільш повне вираження отримав в античності.
oksanagrabchak: Риси класицизму:

1) правило «трьох єдностей»: єдність дії, єдність часу, єдність місця;

2) поділ на жанри: «високий» (трагедія, ода) і «низький» (комедія, байка);

3) протиставлення обов’язку почуттям, вимога жертвувати особистими бажаннями заради суспільного блага.
oksanagrabchak: Романтизм – творчий метод і художній напрям в російській, європейській та американській літературі кінця XVIII – першої половини XIX століття.

Головний предмет зображення – людина, особистість.

Риси романтизму:

1) романтичний герой – сильна, неординарна натура, людина, збурений пристрастями, пристрасно прагне до свободи;

2) конфлікт між героєм і суспільством;

3) екзотична, незвичайна, бурхлива природа;

4) винятковий герой у виняткових обставинах.
oksanagrabchak: Надіюся це допоможе.))
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: leno4ka897lena