Прочитайте текст. Випишіть складнопідрядні речення. Підкресліть у них граматичні основи. Побудуйте схеми до цих речень, поставте в них стрілку від головної частини до підрядної і надпишіть питання. Творчість Миколи Леонтовича, зосереджена навколо, здавалось би, другорядного жанру - обробки народних пісень, засвідчує про блискучий талант автора. На основі українських народних мелодій композитор створював оригінальні самобутні хорові композиції, надавши їм неповторного звучання. Його обробки, що здобули славу в усьому світі, і донині є неперевершеними. Особливо популярним був і залишається «Щедрик», дивовижна за красою, досконала за мелодією, ювелірна за обробкою деталей мініатюра, яку вважають одним із найвищих досягнень композитора. Уперше «Щедрик» 1916 року в хор Київського університету. 1936 року Петро Вiльговський здійснив переклад пісні англійською, який дістав назву «Хорал дзвонів»
ДАМ 100 БАЛОВ.
є залежною, вони можуть розташовуватися у реченні й інакше
Ответы
Складнопідрядне речення—це таке складне(2 і більше граматичні основи) речення, яке складається з двох частин: головної і підрядної(залежної). Від головної ми ставимо питання до залежної частини.
Граматична основа—синтаксична одиниця, яка складається з підмета(хто? що) і присудка(що робити? що зробити?). Від підмета ми ставимо питання до присудка(що робить підмет?)).
Схема до підрядного речення:
[головна частин]——>[підрядна/залежна частина]
[....]---->[....]
Підрядне речення буває означальне(означення; має підвид: займенниково-означальне—хто саме? що саме? Тобто, особові займенники таке речення має.); з'ясувальне(додаток, усі питання відмінків, окрім називного); обставинні(обставина, а вона там буває:мети, способу дії, часу, місця і так далі)
ось тобі міні-конспект з складнопідрядним реченням!