Предмет: Другие предметы, автор: vlnmlv

(Громадянська освіта) Написати практичну на тему "Як поводитися в конфліктних ситуаціях"

Ответы

Автор ответа: olesyasilya
1

Ответ:Перш за все, конфлікт - це ситуація, створена для вирішення протиріччя двох людей у вигляді активності обох сторін, необхідна для того, щоб досягти справедливості. Уникати спірних ситуацій вкрай небажано, оскільки в більшості випадків відбуваються непорозуміння через появу недомовленості, а це не йде на користь жодній з конфліктуючих сторін. Придушення сварок і розбіжностей небезпечно, тому що це може посприяти прийняттю необдуманих рішень.

Стадії конфліктної ситуації:

Перший етап - щабель потенційного формування суперечливих цінностей, інтересів, поглядів, норм поведінки.

Другий етап - на цій стадії потенційний розбрат перетворюється на реальний, або учасники конфліктної ситуації усвідомлюють свої вірні і помилкові інтереси.

Третій етап - безпосередньо сварка.

Четвертий етап - зняття або вирішення конфліктів.

Які основні причини розбіжностей?

Вирішення конфліктів ґрунтується на розумінні причин їх виникнення. Найчастіше причинами суперечок є відсутність взаєморозуміння між людьми, а також наявність діаметрально протилежних інтересів і підходів до вирішення проблем. Можливо, причиною розбіжності є помста, заздрість, почуття образи або ж низька культура спілкування. У основі сварки можуть лежати такі речі, як звичайна несумісність характерів або невміння знайти спільну мову. Причинами можуть бути поведінка "важких" співробітників або прості негаразди в організації трудової діяльності, наприклад аврали.

Під час сварки кожна зі сторін може вибрати одну з трьох можливих стратегій: 1) всіма засобами, доступними на даний момент, домогтися перемоги; 2) піти від скандалу, не вступати в протидію; 3) провести переговори для того, щоб подолати розбіжності мирним шляхом, або знайшовши компроміс. Так як поводитися в конфліктних ситуаціях? Яку лінію поведінки обрати?

Ухилення або відхід від сварки

При потраплянні в конфліктну ситуацію вам необхідно просто ігнорувати опонента і не піддаватися на провокації. У даній стратегії поведінки суть одна: мені абсолютно все одно, яке рішення буде прийнято і які дії потім підуть. Природно, цим ви показуєте зневагу і до власних інтересів.

Примус

Бувають такі ситуації, коли вам не важливо вийти з конфлікту, але важливо відстояти свої погляди. Тактика "Примус" полягає в тому, щоб переконати, змусити опонента погодитися з вашою точкою зору. Ця стратегія використовується тоді, коли ви вважаєте, що ваша думка - найважливіша і правильна, а думка інших вам абсолютно байдуже. Вона змушує людей робити так, як ви хочете, і повністю відповідати вашим намірам.

Поступливість

Використовується тоді, коли у нас високий інтерес до думки інших і низький по відношенню до свого. Вам необхідно повністю погоджуватися з думкою опонента, при цьому не висловлюючи будь-яких своїх бажань і міркувань. Ця тактика допомагає взагалі не створювати конфлікту або швидко його вирішувати.

Компроміс

Стратегія використовується тоді, коли у вас середній інтерес по відношенню до думки опонента і є бажання вирішити суперечку або зовсім уникнути її. Тактика ґрунтується на тому, щоб і ви, і опонент відмовилися від частини своїх бажань з метою вирішення конфліктів, прагнучи знайти таке рішення, яке задовольнить обох.

Ця стратегія досить ефективна, досить корисна, але основний мінус її в тому, що ви повинні відмовитися від якоїсь частини своїх претензій. Внаслідок чого вирішення конфліктної ситуації не приносить задоволення всіх потреб.

Співпраця

Відразу обмовимося, що це найефективніша стратегія поведінки. Вона дієва, коли ви відчуваєте високий інтерес і до думки опонента, і до своїх інтересів. Стратегія "Співпраця" полягає в тому, щоб сповна задовольнити інтереси обох сторін.

Можливі перешкоди для завершення розбіжностей

Крім основного питання про те, як поводитися в конфліктних ситуаціях, ще важливо знати, що може перешкодити погасити сварки:

Якщо учасники суперечки бачать вихід з конфліктної ситуації виключно у своїй перемозі.

Якщо в сварці мають місце бути емоційні аспекти, які перешкоджають поступкам або компромісам.

Якщо у сторін конфлікту відсутні навички вироблення компромісу і ведення переговорів.

Якщо сторони використовують неефективні стратегії при веденні спору.

Що заважає управлінню конфліктною ситуацією?

Одна або обидві сторони бажають продовжувати сваритися.

Учасники конфлікту вважають, що їхні інтереси взаємовиключні, через що вони сприймають суперечку як боротьбу.

Емоційні відносини між спірними такі, що конструктивно взаємодіяти вони не можуть.

Якщо сторони по-різному сприймають суть сварки. Це може відбуватися, якщо в учасників конфліктної ситуації початкова розбіжність у цінностях або вони по-різному інтерпретують те, що відбувається.

Факт того, що розбіжності і суперечка - це лише верхівка айсберга, а його дозвіл не має великого значення.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: korzmatvej684
Предмет: Геометрия, автор: monicachanuwu