Предмет: Українська мова, автор: 10853

Написати з поясненням!
5. У якому рядку речення складне, багатокомпонентне, з різними видами зв’язку, із безсполучниковим і сполучниковим підрядним зв’язком?
А Не говори, що знаєш, але знай, що говориш (Нар. творчість).
Б У хаті споночіло, що й цвілі по кутках не видно, і шибки посиніли, мов на грозу (Г. Тютюнник).
В Мудрий не все каже, що знає, а дурень не все знає, що каже (Нар. творчість).
Г Коли чиниш добре, так і лице веселе позирає; коли чиниш недобре, то на тебе гріх чигає на порозі, щоб одоліти тебе (М. Стельмах).
Д Ти не загинеш, Україно, і мова прадідна твоя, що кожне слово в ній – перлина, не вмре повік (М. Чернявський).

6. У якому рядку пунктуаційне оформлення складнопідрядного речення з кількома підрядними відповідає нормам української мови?
А Коли ж людина знайшла свою половину, але не поєдналася з нею, скрипка плаче сумно-тужливо, поки не пірвуться струни, і не розіб’ється скрипка (М.Мочульський).
Б Але ні, не могла дівчина зараз думати про те, що сьогодні почула і довідалася, бо мала майже неживі ноги і забиту сколошканими хмарами голову, бо очі в неї таки падали, очі її майже спали (В.Шевчук).
В Козаки зупинилися, почали кресати вогонь і, коли заблимав роздутий протягом каганець старий козак лунко стукнув шаблею у двері каземату (З.Тулуб).
Г Незабаром ще довелося їм підбирати з плота греків-рибалок, котрі й після того як були вже взяті на палубу, нагодовані і перевдягнуті в спортивні костюми курсантів, все ще не могли прийти до тями, неспроможні були в своїм очманінні до ладу пояснити яким чином пощастило їм після загибелі судна зачепитись і втриматись, щоб їх підібрав “Оріон” (О. Гончар).
Д От якби мати вірну дружину тиху, сумирну, щоб перед нею можна було розкрити своє серце, показати, що там наболіло, запеклося що труїть чоловіка, щоб вона пожалувала і своїм тихим приязним словом мов рукою зняла всю вагу серця (М. Коцюбинський).

7. У якому рядку пунктуаційне оформлення складнопідрядного речення з кількома підрядними не відповідає нормам української мови?
А Він сказав це таким тоном, що годі було зрозуміти, чи він уважав співбесідника за того, хто використовує цю галузь, чи справді мав на думці зміст, що вклав у речення автор (О. Досвітній).
Б Але Світличний не дуже тривожився, бо він хоч і припускав, що війна з Німеччиною можлива, але завжди заспокоював себе думкою, що це ще не скоро, що Гітлер не наважиться воювати з нами, поки не розв’яже собі руки на заході (А.Дімаров).
В А коли надійшла ніч і чорні хмари блимнули світом самотніх осель, як потвори злим оком, Іван почув, що сили ворожі сильніші занього, що він вже поліг у боротьбі (М. Коцюбинський).
Г Прихильники Рильського говорили, що, коли б він не став поетом, то напевне був би видатним музикантом (Т. Масенко).
Д Бо пам’ятайте, що на цій планеті, відколи сотворив її пан Бог, ще не було епохи для поетів, але були поети для епох (Л. Костенко).

Ответы

Автор ответа: gorbashovmaksim175
1

Ответ:

Якщо нескладно зроби мою відповідь найкращою))

Объяснение:

1. У якому рядку речення складне, складнопідрядне, з однорідною супідрядністю?

В Будь першим, коли треба слухати, і останнім, коли треба говорити (Е. Капієв).

Пояснення: У цьому реченні присутня складнопідрядна будова з однорідною супідрядністю. Основне речення: "Будь першим", а підрядне - "коли треба слухати, і останнім, коли треба говорити". Однорідна супідрядність виявляється у сполученні "і".

2. У якому рядку речення складне, складнопідрядне, з неоднорідною супідрядністю?

Д Скажи мені правду, мій добрий козаче, що діяти серцю, коли заболить (Нар. творчість).

Пояснення: У цьому реченні ми маємо складнопідрядну конструкцію з неоднорідною супідрядністю. Основне речення: "Скажи мені правду". Підрядне речення з неоднорідною супідрядністю: "що діяти серцю, коли заболить".

3. У якому рядку речення складне, складнопідрядне, з послідовною підрядністю?

Г А той, хто дружби зрікся безоглядно і задивився на багатство власне, над своїм скарбом ниє безпорадно, немов та свічка скапує і гасне (М. Тарновський).

Пояснення: У цьому реченні використано послідовну підрядність. Основне речення: "А той, хто дружби зрікся безоглядно". Підрядне речення з послідовною підрядністю: "і задивився на багатство власне", "над своїм скарбом ниє безпорадно, немов та свічка скапує і гасне".

4. У якому рядку речення складне, багатокомпонентне, з різними видами зв’язку, зі сполучниковим сурядним і підрядним зв’язком?

В З двох людей, що сперечаються, більше винен той, хто розумніший (Й. Гете).

Пояснення: У цьому реченні маємо багатокомпонентне складне речення. Основне речення: "Більше винен той". Підрядне речення: "що сперечаються". Сполучникове сурядне речення: "хто розумніший".

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: teprashchur