Предмет: Физика, автор: logitechg

Буть ласка терміново!
Металевий брусок масою 2000 г за температури 100 С опустили в холодну воду масою 500 г за температури 12 С Температура воли підвищилася до 42 С. З якої речовини виготовлено брусок ​

Ответы

Автор ответа: pakira67
1

За законом збереження енергії, кількість теплоти, що виділилася з металевого бруска, дорівнює кількості теплоти, що поглинається водою.

Qм = Qв

де Qм - кількість теплоти, що виділилася з металевого бруска, Дж;

Qв - кількість теплоти, що поглинається водою, Дж.

Кількість теплоти, що виділилася з металевого бруска, обчислюється за формулою:

Qм = cmm ΔTм

де cm - питома теплоємність металу, Дж/(кг·К);

mm - маса металевого бруска, кг;

ΔTм - різниця температур металевого бруска до і після нагрівання, К.

Кількість теплоти, що поглинається водою, обчислюється за формулою:

Qв = cвv ΔTв

де cв - питома теплоємність води, Дж/(кг·К);

v - маса води, кг;

ΔTв - різниця температур води до і після нагрівання, К.

Підставляючи відповідні значення в рівняння Qм = Qв, отримаємо:

cmm ΔTм = cвv ΔTв

cmm (100 - 42) = cвv (42 - 12)

58cmm = 30cвv

58cmm / 30cв = v

2,93cmm = v

Оскільки маса води v = 500 г, то:

2,93cmm = 500 г

cmm = 500 г / 2,93

cmm = 168,5 Дж/(кг·К)

Питома теплоємність металу, з якого виготовлений брусок, становить 168,5 Дж/(кг·К).

Серед металів, що мають питому теплоємність близько 168,5 Дж/(кг·К), є:

* нікель

* мідь

* срібло

* золото

Найбільш поширеним металом з цієї групи є мідь. Тому, з найбільшою ймовірністю, брусок виготовлений з міді.

Відповідь: мідь

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: loladzaiani