Предмет: Українська мова, автор: horobetskira

Переказ тексту раб грошей чернетці.
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА​

Ответы

Автор ответа: milenkodarina
0

Відповідь:

д файлу

Зарубіжна література 9 клас

___________________________

Урок № 38

Тема: Багатогранність образу Гобсека

Мета:

навчальна: допомогти учням зрозуміти складний і неоднозначний образ Гобсека як головного героя повісті, показати наявність у ньому романтичних і реалістичних рис; допомогти розкрити філософські питання твору;

розвивальна: поглиблювати вміння учнів аналізувати прозовий твір; розвивати навички аналізу художнього образу, переказу тексту, зв'язного мовлення, логічного мислення;

виховна: виховувати негативне ставлення до жадібності й скнарості, здатність критично ставитися до влади грошей, сприяти формуванню справжніх цінностей.

Обладнання: підручник, текст твору.

Тип уроку: урок поглибленої роботи над текстом твору (за Кудряшовим).

Очікувані результати: учні розуміють складний і неоднозначний образ Гобсека; знають зміст тексту, вміють розкривати філософські питання твору, відповідають на поставлені запитання.

Золото – ось духовна сутність всього сучасного суспільства.

Оноре де Бальзак «Гобсек» (Гобсек)

… я мав написати твір, який би охопив три форми буття – мужчин, жінок і речі, тобто людей і матеріальне втілення їх мислення, – словом, відобразити людину і життя.

Оноре де Бальзак

Хід уроку.

1. Актуалізація опорних знань учнів

1.1. Літературний диктант

1) З чого адвокат Дервіль розпочав свою оповідь, пов’‎язану з історією життя Гобсека? (Зі спогадів про те, як він познайомився зі своїм сусідом Гобсеком, коли був іще студентом.)

2) Якою була юність Гобсека? (До тридцяти років плавав на кораблі, мандрував Вест-Індією, був в Америці.)

3) Яким було життя Гобсека? (Своє життя лихвар присвятив накопиченню грошей.)

4) Яку суму податків спалачує мільйонер Гобсек і пишається цим? (7 франків.)

5) Що одержав Гобсек від графині де Ресто за вексель? (Діамант.)

6) Яка угода була укладена між Гобсеком і Дервілем? (Гобсек позичив Дервілю гроші для купівлі адвокатської контори під 15 % річних.)

7) Про що думав в останні години Гобсек, що радив Дервілю? (Як і де вигідніше продати твори, що були у нього в будинку.)

8) У який момент свого життя Гобсек відчув, «ніби опинився в атмосфері щирості, душевної чистоти»? (Під час відвідин швачки Фанні Мальво.)

9) Що знайшов Дервіль у кімнатах Гобсека після його смерті? (Зіпсовану їжу, коштовності, посуд, зброю, книги, картини, меблі.)

10) Що вражає в помешканні Гобсека? (Надзвичайна убогість)

11) За яких умов Дервіль і віконтеса де Гранльє потоваришували? (Дервіль допоміг їй повернути маєтки)

12) Як склалася доля Фанні Мальво? (Вона одружилася з Дервілем.)

2. Мотивація навчальної діяльності

2.1. Слово вчителя

Існує давня легенда.

Дуже давно жили два друга. Коли у них народилися діти, вони вирішили залишити сім’ї і помандрувати, узявши з собою по мішку. В них вони складали маленькі камінці, якщо чули та бачили щось незвичайне. Минуло багато років, мішки стали повними, і друзі вирішили повернутися додому. Вони були щасливі, що знову повернулися у рідні домівки. Одного вечора чоловіки відкрили свої мішки та побачили, що камінці зникли.

Замість них один чоловік знайшов у мішку чудові квіти. Це були: Здоров'я, Любов, Удача та Дружба. Він віддав ці квіти своїм дітям, сказавши, що це головне, що це треба для життя людини, що це і є життєві цінності.

Інший знайшов у своєму мішку павуків, змій, ящірок. Він нічого не дав своїм дітям, бо збирав заздрість, жадібність, байдужість, жорстокість.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: alisabandak
Предмет: История, автор: oveber109