Предмет: Экономика,
автор: yulia20031001
Задача 2
Визначити суму боргу, що підлягає погашенню наприкінці останнього року позички за простими процентами. Будівельна фірма отримала кредит у банку на суму 4 млн. грн терміном на 5 років. Процентна ставка за кредитом визначена у 12,7% річних для першого року; для другого року передбачена надбавка до процентної ставки у розмірі 0,7%, для третього та наступних років — у розмірі 0,53%.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Розрахунок суми боргу за простими процентами здійснюється за формулою:
S = P * (1 + r * n)
де:
● S - сума боргу наприкінці терміну позички;
● P - початкова сума позички;
● r - процентна ставка річних;
● n - кількість років.
Розрахунок суми боргу за перший рік:
S = 4 млн * (1 + 0,127 * 1) = 4,508 млн
Розрахунок суми боргу за другий рік:
S = 4,508 млн * (1 + 0,7 * 0,01) = 4,620 млн
Розрахунок суми боргу за третій рік:
S = 4,620 млн * (1 + 0,53 * 0,01) = 4,719 млн
Розрахунок суми боргу за четвертий рік:
S = 4,719 млн * (1 + 0,53 * 0,01) = 4,823 млн
Розрахунок суми боргу за п'ятий рік:
S = 4,823 млн * (1 + 0,53 * 0,01) = 4,932 млн
Отже, сума боргу, що підлягає погашенню наприкінці останнього року позички, становить 4 932 000 грн.
Відповідь: 4 932 000 грн
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: Yaomo
Предмет: Литература,
автор: lizyn4ik012
Предмет: Алгебра,
автор: dimakolomijcuk261120
Предмет: Математика,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: ruslankuznetsovgr