Предмет: Українська література, автор: anasteychen21

Твір "За сестрою"Андрій Чайковський
ПЛАН
до характеристики Павлуся цитати з твору

1) Павлусь — представник славного козацького роду
Судаків.

2) Портрет і зовнішність п’ятнадцятирічного юнака.

3) Вольові якості: а) цілеспрямованість і наполегливість;
б) мужність і витримка; в) незламність і твердість; г)
готовність на самопожертву; д) велика сила волі; е)
ненависть до гнобителів українського народу,
зрадництва.

4) Розум і кмітливість: а) володіння зброєю; б)
застосування знань, отриманих від діда Андрія і козаків.

5) Почуттєві риси: а) справедливість; б) вірність; в)
сердечність і доброта; г) гордість; д) кмітливість і
винахідливість; е) любов до сестри, родини, рідного
краю; є) вміння реально оцінювати ситуацію.

6) Павлусь — відважний лицар і герой.​

Ответы

Автор ответа: kseniaveres449
4

Відповідь:

1. • «Дід Андрій вважав своїм обов’язком привчити Павлуся до лицарського ремесла. Вчив його їздити на коні, кидати списом та арканом, стріляти з рушниці та з лука й орудувати шаблею. Часом оповідав йому про Запорожжя, про козаків, їхні звичаї та про всі походи й пригоди із свого життя».

• «Павлусь мріяв про те, коли й він підросте, стане славним козаком».

• «Здається, не було нічого такого, чого б Павлусь для Гані не зробив».

2.мужній,витривалий(терпів побої,коли був заручником)

незламний(коли не відрікся від своєї віри і батьківщини,

любов до сестри (родини)

кмітливий(вигадав спосіб обхитрити пана,сказавши ,що сестра знає де його син Мустафа-ага)

сердечний(визволим заразом побратима по заручництву)

3. Вольові якості: а) цілеспрямованість і наполегливість;

б) мужність і витримка; в) незламність і твердість; г)

готовність на самопожертву; д) велика сила волі; е)

ненависть до гнобителів українського народу,

зрадництва.

4. Розум і кмітливість: а) володіння зброєю; б)

застосування знань, отриманих від діда Андрія і козаків.

5. Почуттєві риси: а) справедливість; б) вірність; в)

сердечність і доброта; г) гордість; д) кмітливість і

винахідливість; е) любов до сестри, родини, рідного

краю; є) вміння реально оцінювати ситуацію.

6.Повість Андрія Чайковського «За сестрою» справила на мене неабияке враження. Перед нами постають ті звитяжні часи, коли українські козаки боронили свою рідну землю від турецько-татарської навали. Головним героєм цього твору являється п’ятнадцятирічний хлопчик Павлусь. Мене вразила його рішучість та відважність. Він є своєрідним героєм-богатирем із народних дум, адже він часто потрапляє, але потім знаходить вихід із таких ситуацій, які звичайному хлопчаку не під силу. Письменник дещо перебільшував фізичні можливості юнака, але він це робив для того, щоб показати нам, що такі молоді, але звитяжні герої – гордість неньки України. Образ Павлуся нас захоплює, викликає особливу симпатію; хочеться його наслідувати і бути хоч трішечки на нього схожим.

Хлопець вирушив в небезпечні і далекі мандри для того, щоб урятувати рідну сестру, яку він щиро любить. Ніщо не зупиняє Павла на шляху до виконання його основної мети. Його надихає сміливість і відважність козаків-запорожців, адже він вважається їх вихованцем. Хлопець хоче довести самому собі, що він є гідним жити на рідній землі поряд з цими звитяжними борцями з татарськими набігами. Його змушували важко працювати, намагалися продати, карали, але він зміг перенести ці випробування долі, навіть намагається допомогти іншим, адже він повинен знайти свою сестру і повернутися додому.

Андрій Чайковський не намагався ідеалізувати парубка, хоча й наділяє його кращими рисами, завдяки яким він викликає симпатію в читачів. Мене вразив патріотизм Павлуся, його жага до свободи і прагнення звільнити свою сестру. Його внутрішні монологи сповнені почуттями любові до рідної землі, вони пронизані душевною теплотою та м’якістю. Не принижують його і хитрість та обман, до яких він вдається, щоб збити з пантелику татарина, який повертав юнака до Сулеймана. Це виправдано тим, що він поставив собі за мету будь-яким шляхом визволити свою сестру Ганнусю із неволі.

Я думаю, що образ Павлуся справив враження не лише на мене, а й на моїх однокласників, адже він показує нам яким маєбути справжній патріот своєї землі, як потрібно любити свій рідний край і свою родину.

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: kolua16apr73
Предмет: Русский язык, автор: murzahanovamunisa
Прочитай текст. Запиши номер предложения, в котором выражена основная мысль.

1) Нельзя не согласиться с утверждением, что окружающая среда и климат напрямую влияют на человека, на его здоровье, настроение, жизненный тонус. 2) Это легло в основу целой науки – медицинской климатологии. 3) Специалисты-климатологи занимаются изучением влияния на человека атмосферных факторов, зависимости биоклимата и здоровья. 4) Благодаря этой взаимосвязи при некоторых заболеваниях врачи рекомендуют сменить обстановку, поменять место жительства, а в определённых случаях, временно переехать в другой климатический пояс – то есть санаторное оздоровление на климатических курортах.

5) Существует несколько видов климатотерапии, которые основаны на воздействии окружающей среды и применяются при санаторном лечении:

6) Аэротерапия – воздушные ванны и пребывание на свежем воздухе, например, в хвойном лесу, на берегу моря. 7) Процедуры с применением аэротерапии показаны пациентам с различными хроническими заболеваниями органов дыхания. 8) Аэротерапия оказывает общеукрепляющее и иммуностимулирующее воздействие на организм, повышает физическую активность, нормализует обмен веществ, благотворно влияет на нервную и сердечно-сосудистую систему.

9) Гелиотерапия (или «солнцелечение») – дозированное, проводимое строго под контролем специалистов, воздействие ультрафиолета на организм пациента. 10) Применение этого метода климатотерапии показано людям с недостатком витамина D, с кожными заболеваниями, болезнями кровообращения.

11) Талассотерапия – лечение морским климатом и морским купанием, особенно эффективно в комплексе с аэротерапией и гелиотерапией. 12) Это мощный лечебно-профилактический метод и замечательный способ отдыха. 13) Морские купания в целом повышают тонус организма, улучшают психоэмоциональное состояние человека.

14) Спелеотерапия – сравнительно новый раздел климатотерапии, заключающийся в лечении микроклиматом пещер, гротов, соляных копий, шахт, искусственно созданных соляных комнат. 15) Такое лечение хорошо подходит больным бронхиальной астмой и другими заболеваниями органов дыхания, особенно показано такое лечение при различных ЛОР-заболеваниях.

16) Конечно же, для оздоровления одного климата не достаточно. 17) К целительному воздействию климата в санаториях добавляют обширную медицинскую базу. 18) Современные санатории предлагают своим пациентам различные лечебные процедуры, которые станут прекрасным дополнением к климатотерапии, и будут способствовать максимальному эффекту от лечения.

Источник:sanatoriums.com

Номер предложения, в котором выражена основная мысль текста: 

Предмет: Геометрия, автор: swjwjakk