Зарубіжна
Контрольна робота за темою «Романтизм»
Мета: формування предметних компетентностей: перевірити вміння та навички учнів із вивченої теми; форму-вання ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність та критичне мислення учнів, уміння систематизувати та узагальнювати; комунікативної: формувати навички аналізу художніх творів; загальнокультурної: виховувати естетичний смак та читацькі інтереси учнів; розширювати кругозір школярів.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Обладнання: тестові завдання та запитання..
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
Інструктаж до виконання завдань.
IV. РОБОТА УЧНІВ НАД ЗАВДАННЯМИ.
I – варіант
1. Романтизм зародився на межі:
а) XVI—XVII ст.;
б) XVII—XVIII ст.;
в) XVIII—XIX ст.
2. Представником романтизму НЕ є:
а) Г. Гейне;
б) Ф. Шиллер;
в) Дж. Байрон.
3. Назву збірки «Книга пісень» Гейне запозичив у:
а) Данте;
б) Петрарки;
в) Шекспіра.
4. Легенда про красуню Лорелей стала основою вірша:
а) «Не знаю, що стало зо мною...»;
б) «Коли розлучаються двоє...»;
в) «Вечірні промені ясні...».
5. Мазепа з однойменної поеми Дж. Ґ. Н. Байрона розповів шведському королю про:
а) покарання за кохання;
б) першу виграну велику битву;
в) двобій із польським магнатом.
6. На думку Дж. Байрона, головною рисою Прометея є:
а) гуманізм;
б) терпіння;
в) дух бунтарства.
7. Хто такий романтичний герой? Охарактеризуйте його. (Це людина, яка, зі-
ткнувшись з реальністю, вважає цей світ похмурим, нікчемним та підлим, стає циніком та песимістом. Особистість незвичайна, протиставлена природі, суспільству)
8. Що вам відомо про збірку «КНИГА ПІСЕНЬ».
9. Яку історію розповів Мазепа королю?
10. Напишіть роздум «Чим мені близький ліричний герой віршів Г. Гейне».
Або
Есе «Тема кохання в ліриці Г. Гейне і Дж. Байрона».
II – варіант
1. Для романтизму характерні такі ознаки:
а) суворі правила;
б) зверхнє ставлення;
в) незвичайні герої діють у незвичайних обставинах.
2. Представником німецького романтизму був:
а) Байрон;
б) Гейне;
в) Шиллер.
3. На створення збірки «Книга пісень» Гейне надихнуло кохання до:
а) Терези;
б) Матильди;
в) Амалії.
4. В оригіналі вірша Г. Гейне «На півночі кедр одинокий...» постають поетичні образи:
а) сосни й пальми;
б) кедра й смереки;
в) кедра й пальми.
5. «Байронічним» називають:
а) героя, розчарованого у принадах світу;
б) героя-тираноборця;
в) героя-коханця.
6. Байрон зображує головного героя в поемі «Мазепа» як:
а) історичну постать;
б) романтичного героя;
в) героя фольклорних творів.
7. Запишіть характерні ознаки романтизму.(Заперечення раціоналізму, відмо-ва від суворої нормативності в художній творчості, культ почуттів людини. Його ідеологія спирається на культ індивідуалізму, на підкреслену, загостре-ну увагу до людської особистості, до психологічних проблем її внутрішнього «Я». Звідси — захоплення фольклором і народною мистецькою творчістю, ін-коли втеча від довколишньої дійсності в ідеалізоване минуле або у вимріяне майбутнє чи екзотичні землі)
8. Що, на вашу думку, уособлює образ Лорелеї у вірші Гейне?(Героїня постає як утілення романтичних тривог і скорбот, як уособлення невблаганної до-лі.)
9. Які риси романтичного героя притаманні байронівському Прометеєві?
10. Напишіть роздум «Чим мені близький ліричний герой віршів Г. Гейне».
Або Есе «Тема кохання в ліриці Г. Гейне і Дж. Байрона».
V.Підведення підсумків. «Продовжи речення»:
найкраще я справився із завданням … тому що…
під час виконання завдань найважчим для мене було…
VI. ОГОЛОШЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Групові завдання. Підготувати повідомлення «О. С. Пушкін і Україна» (група краєзнавців), «Цікаві факти про О. С. Пушкіна» (група біографів), «Значення творчості О. С. Пушкіна для розвитку світової літератури» (група літе-ратурознавців).
Ответы
Ответ:
| ВАРІАНТ
1. в) XVIII—XIX ст.
2. а) Г. Гейне
3. в) Шекспіра
4. в) «Вечірні промені ясні...»
5. а) покарання за кохання
6. в) дух бунтарства
7. Це особистість, яка вважає світ похмурим, нікчемним та підлим, стає циніком та песимістом, протиставлена природі та суспільству.
8. "КНИГА ПІСЕНЬ" - це збірка поезій, яку створив Генріх Гейне, вона містить різні ліричні твори.
9. Історію про власні подвиги, боротьбу, вибори і невдачі.
10.Ліричний герой віршів Г. Гейне залишає великий слід у серці своїх читачів. Його твори — це не лише літературні рядки, але й невичерпний джерело емоцій та почуттів. Для мене, ці ліричні персонажі, які часто торкаються внутрішнього світу людини, завжди були способом розуміння власних почуттів. Читаючи вірші Гейне, відчуваю, що кожне слово — це як відлуння моїх власних думок, відображення моєї власної душі. Він створює образи, які схожі на мої власні досвіди, навіть коли сюжети здаються віддаленими. Гейне прокладає шлях до внутрішнього світу, що дає змогу відчути глибоке співчуття та розуміння. Таким чином, ліричний герой віршів Г. Гейне стає для мене своєрідним голосом власної душі, що допомагає мені розкривати і відчувати світ в неповторний спосіб.
||ВАРІАНТ
1 Для романтизму характерні такі ознаки:
в) незвичайні герої діють у незвичайних обставинах.
2. Представником німецького романтизму був:
б) Гейне;
3. На створення збірки «Книга пісень» Гейне надихнуло кохання до:
в) Амалії.
4. В оригіналі вірша Г. Гейне «На півночі кедр одинокий...» постають поетичні образи:
б) кедра й смереки;
5. «Байронічним» називають:
а) героя, розчарованого у принадах світу;
6. Байрон зображує головного героя в поемі «Мазепа» як:
в) героя фольклорних творів.
7. Характерні ознаки романтизму:
Заперечення раціоналізму, відмова від суворої нормативності в художній творчості, культ почуттів людини. Його ідеологія спирається на культ індивідуалізму, на підкреслену, загострену увагу до людської особистості, до психологічних проблем її внутрішнього «Я». Звідси — захоплення фольклором і народною мистецькою творчістю, інколи втеча від довколишньої дійсності в ідеалізоване минуле або у вимріяне майбутнє чи екзотичні землі.
8. Образ Лорелеї у вірші Гейне:
Героїня постає як утілення романтичних тривог і скорбот, як уособлення невблаганної долі.
9. Риси романтичного героя притаманні байронівському Прометеєві:
Герой є символом бунту, незалежності, він виступає проти тиранії, тобто борець із системою, символ свободи і визволення.
10. Ліричний герой віршів Г. Гейне є чутливою душею, що відображає та переживає глибокі почуття. Його меланхолійна сутність захоплює, оскільки унікально розкриває внутрішні переживання. Поет передає неспокій, присвячуючи увагу внутрішньому світу героя. Ліричний герой Гейне відображає втрати, печаль та роздуми про кохання, що робить його таким живим і реальним для читача. Його поезія вражає своєю емоційною силою, яка змушує переживати та співчувати герою. Постійний діалог з внутрішнім «Я» ліричного героя створює єдність зі слухачем чи читачем. Це створює унікальну співпрацю між поетом і аудиторією, розкриваючи заглиблені емоції і почуття. Гейне передає кожен тонкий відтінок емоцій через образи і метафори, змальовуючи пориви та реакції свого героя на події та враження. Він відображає світ з серцем, що робить його ліричного героя таким проникливим і реальним для читача. Г. Гейне створив універсальний образ, який відкриває нам складність людської душі та пробуджує наші власні емоційні переживання.
Объяснение:
дай будь ласка кращу відповідь буду вдячний:)