Предмет: Химия, автор: ypasolo1

12. До водного розчину натрій нітрату з масовою часткою солі 20% додали воду масою 20 г. Унаслідок цього утворився розчин з масовою часткою натрій нітрату 15%. Обчисліть масу (г) новоутвореного розчину.

Ответы

Автор ответа: iheve
1

m = {m1}/{ω1} * ω2

де m - маса розчину, m1 - маса солі, omega_1 і omega2 - масові частки солі в початковому і кінцевому розчинах.

Масу солі можна знайти за формулою:

m1 = m0 *omega0

де m0 - маса початкового розчину, omega0- масова частка солі в початковому розчині.

Підставляючи дані з завдання, отримуємо:

m1 = m0 *0.2

m = {m0 * 0.2}/{0.2} * 0.15

Але ми не знаємо m_0. Однак, ми можемо використати іншу формулу, яка зв'язує масу початкового розчину з масою води, яку додали:

m0 + 20 = m

Відсюда находимо m0:

m0 = m - 20

Підставляючи це значення в попередню формулу, отримуємо:

m = {(m - 20) * 0.2}/{0.2} * 0.15

Спрощуючи вираз, отримуємо:

m = m * 0.15 - 3

Переносимо m в одну частину рівняння:

m * (1 - 0.15) = 3

m * 0.85 = 3

Ділимо обидві частини рівняння на 0.85:

m = {3}/{0.85}

m = 3.529 г

Відповідь: маса розчину натрію нітрату, який утворився при додаванні води масою 20 г до розчину з масовою часткою солі 20%, дорівнює 3.529 г.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: kamilasarpasheva
Предмет: Литература, автор: saida4992