Порівняй суспільний устрій та господарство Давнього Китаю і Давнього Риму. Визнач спільні й відмінні риси розвитку господарства, управління державами й становища населення.
Ответы
Давній Китай та Давній Рим мали відмінності в своєму суспільному устрої та господарстві. У Китаї домінуючою була феодальна система з великим впливом конфуціанства, що сприяло встановленню ієрархічної структури та акцентувало на ролі імператора. У Римі ж владарювала республіканська система, а потім імперія, з акцентом на законодавстві та републіканських інститутах.
Господарський розвиток Китаю базувався на сільському господарстві, водному транспорті та винаходах, таких як боу, що поліпшили виробництво. У Римі розвивалося сільське господарство та торгівля, а економіка була заснована на рабстві та великих латифундіях.
Управлінням Китаю в основному здійснювали мандарини, імператор та експансія держави була здійснена за допомогою великих будівельних проектів, таких як Великий Китайський мур. У Римській імперії владу забезпечували сенат та імператор, а експансію підтримували римські легіони та інфраструктурні проекти, такі як дороги.
Щодо становища населення, в Китаї соціальний статус визначався конфуціанськими ідеалами, а у Римі – громадянством та класовою приналежністю. Обидва суспільства були піддані територіальним загрозам та економічним викликам, але вони реагували на них відповідними методами управління та розвитку.