Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 10 см,а гострий кут 45°. Знайдіть радіус кола, вписаного в цей трикутник.
Ответы
Ответ:
Радіус кола, вписаного трикутник дорівнює 5(√2-1) см
Объяснение:
Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 10 см,а гострий кут 45°. Знайдіть радіус кола, вписаного в цей трикутник.
Дано: ΔАВС, ∠В = 90°, ∠С = 45°, АС = 10 см
Знайти: r
Розв'язання
1.
За умовою, ΔАВС - прямокутний, ∠В = 90°.
За властивістю гострих кутів прямокутного трикутника:
∠А + ∠С = 90°; ∠В = 90° - ∠С = 90° - 45° = 45°.
Отже, ΔАВС - рівнобедрений з основою АС.
⇒ АВ = ВС - як бічні сторони рівнобедреного трикутника.
2.
За означенням косинуса гострого кута прямокутного триутника:
ВС = АВ = АС · соs 45° = 10 · √2/2 = 5√2 (см)
3.
Радіус вписаного кола в прямокутний трикутник можна знайти за формулою:
де a i b - катети, а с - гіпотенуза.
У нашому випадку, а = b = 5√2 cм, с = 10 см.
Тоді:
см
Відповідь: 5(√2-1) см, або приблизно 2,07 см
#SPJ1
