В подготовительной части судебного разбирательства по делу о квартирной краже обвиняемый Иванов заявил ходатайство о рассмотрении его дела в закрытом судебном заседании, аргументируя тем, что на судебный процесс придут его одноклассники, поскольку несколько дней назад состоялась их встреча по случаю 10-летия со дня окончания школы и ему стыдно за совершенное преступление.
Какое решение должно быть принято? В чем заключается принцип гласности судебного разбирательства?
Ответы
Ответ:
В даній ситуації суд повинен врахувати ряд факторів перед прийняттям рішення щодо ходатайства обвинуваченого Іванова про розгляд справи в закритому судовому засіданні.
Принцип гласності судового розгляду є одним із основних принципів правосуддя і передбачає, що судові засідання є відкритими для громадськості, яка має право відслідковувати процес розгляду справи. Цей принцип забезпечує контроль громадян над судовою владою та сприяє відкритості та прозорості судових рішень.
Хоча принцип гласності є важливим, але іноді може виникнути потреба в закритому судовому засіданні з метою захисту певних інтересів, наприклад, захисту особистої конфіденційної інформації, національної безпеки чи інших обставин.
У даному випадку обвинувачений Іванов мотивує своє ходатайство стидом перед своїми однокласниками. Суд повинен збалансувати право громадськості на гласність та право обвинуваченого на захист його особистої гідності. Суд повинен враховувати, чи є достатні підстави для закриття судового засідання, і чи не порушують це права громадськості на обізнаність.
У випадку, якщо суд прийде до висновку, що немає достатніх підстав для закриття судового засідання та що ходатайство Іванова є необґрунтованим, суд може відхилити його і продовжити судовий процес відкритим чином, дотримуючись принципу гласності.
Объяснение: