Предмет: Физика, автор: alenkabozdugan

Висота будинку на фотознімку 5см.Знайти дійсну висоту будинку, якщо відомо,що головна фокусна відстань об'єктива 25см,апарат при з'йомці був розташований на відстані 70м від будинку

Ответы

Автор ответа: bahytzannur48
0

Згідно з формулою тонкої лінзи,

```

1/d + 1/f = 1/l

```

де d - відстань від предмета до лінзи, f - фокусна відстань лінзи, l - відстань від лінзи до зображення.

У даній задачі d = 70 м, f = 25 см = 0,25 м, l - відстань від лінзи до зображення. Нехай дійсна висота будинку дорівнює h. Тоді висота зображення будинку на фотознімку дорівнює h/l.

```

1/70 + 1/0,25 = 1/l

```

```

l = 70/1,25

```

```

l = 56

```

```

h/56 = 5

```

```

h = 5 * 56

```

```

h = 280

```

Отже, дійсна висота будинку становить 280 метрів.

Розглянемо розв'язання цієї задачі з використанням формули збільшення об'єктива.

Збільшення об'єктива визначається за формулою

```

Г = h/h' = l/d

```

де h - дійсна висота предмета, h' - висота зображення предмета на фотознімку, l - відстань від лінзи до зображення, d - відстань від предмета до лінзи.

Замінивши в цій формулі відомі величини, отримаємо:

```

Г = 5/h' = 56/70

```

```

h' = 5 * 70 / 56

```

```

h' = 5 * 10/8

```

```

h' = 6,25

```

```

h = h' * l

```

```

h = 6,25 * 56

```

```

h = 280

```

Отже, дійсна висота будинку становить 280 метрів.

Похожие вопросы