Предмет: Право, автор: Аноним

Задача
В процесі допиту обвинуваченого Забіяки головуючий порівняв його показання в суді з показаннями на досудовому слідстві і звернув увагу на розходження в них. Захисник обвинуваченого просив головуючого дотримуватись порядку оголошення показань обвинуваченого передбаченого законом.
Чи правильні були зауваження захисника? Чи допускається під час судового розгляду відтворення звукозапису показань обвинуваченого. Даних під час досудового розслідування

Ответы

Автор ответа: fctdgsygfdhngfxzgsac
0

Зауваження захисника були правильними. Відповідно до статті 350 Кримінального процесуального кодексу України (КПК України), суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання. Оголошення показань, наданих особою під час досудового розслідування, дозволяється лише після давання ними показань.

У даному випадку головуючий порушив порядок оголошення показань обвинуваченого, оскільки порівняв його показання в суді з показаннями на досудовому слідстві до того, як обвинувачений дав показання в суді. Це може призвести до того, що обвинувачений буде відчувати тиск і буде схильний давати показання, які відповідають показанням, які він давав на досудовому слідстві.

Відтворення звукозапису показань обвинуваченого під час досудового розслідування допускається під час судового розгляду, якщо обвинувачений або його захисник наполягають на цьому. Відповідно до частини 3 статті 350 КПК України, суд може оголосити показання, надані особою під час досудового розслідування, якщо обвинувачений або його захисник наполягають на цьому, а також у випадках, передбачених цим Кодексом.

У даному випадку захисник наполягав на дотриманні порядку оголошення показань обвинуваченого, тому головуючий не міг оголосити показання обвинуваченого, надані під час досудового розслідування.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: myakusheva010