1. Визначте у якому випадку скоєно злочин? 2 варіант А) Школяр не заплатив за проїзд в автобусі; Б) Дівчинка взяла в однокласниці велосипед і своєчасно його не повернула: В) Хлопець украв у магазині цифровий фотоапарат. Г) Школяр не поступився місцем в автобусі бабусі. 2. Норми права регулюють: А) почуття людини; В) переконання людини; 3. Б) наміри людини; Г) поведінку людини. Система загальнообов'язкових правил поведінки, що встановлює й охороняє держава для регулювання відносин у суспільстві. А) підзаконний нормативно-правовий акт, В) правовідносини; Г) закон: Б) соціальна норма; Д) право. 4. Які джерела містять норми права: А) Біблія; Б) підручники з правознавства; В) закони і підзаконні акти; Г)звернення лідера політичної партії. 5. Чим злочин відрізняється від проступку А) ступенем суспільної небезпеки; В) мірою громадського осуду; Б) суворістю покарання; Г) кількістю учасників. 6. Який із перерахованих нормативно-правових актів має вищу юридичну силу: А) Указ Президента України; Б) Закон України: В) Постанова Кабінету Міністрів України; Г) наказ Міністра освіти і науки України. 7. Назвіть види юридичної відповідальності? 8. Що таке право? 9. Чи є подані нижче дії правопорушенням? (так. Ні) Визначте, до якого виду правопорушень їх можна віднести: А) Олена не прийшла в школу з поважних причин Б) Касир спізнився на роботу на дві години без поважних причин; В)Водій вантажівки раптово під час руху втратив свідомість унаслідок серцевого нападу й зіткнувся з мікроавтобусом. 10. Охарактеризуйте функції держави: поняття, види, значення.
Ответы
Ответ:
1. Скоєно злочин у випадку В) Хлопець украв у магазині цифровий фотоапарат.
2. Норми права регулюють Г) поведінку людини.
3. Система загальнообов'язкових правил поведінки, що встановлює й охороняє держава для регулювання відносин у суспільстві - Д) право.
4. Джерела містять норми права: В) закони і підзаконні акти.
5. Злочин відрізняється від проступку А) ступенем суспільної небезпеки.
6. Нормативно-правовий акт з найвищою юридичною силою - Б) Закон України.
7. Види юридичної відповідальності: кримінальна, цивільна, дисциплінарна.
8. Право - система загальних правил поведінки, що встановлює й охороняє держава для регулювання відносин у суспільстві.
9. Дії: А) Ні, не є правопорушенням. Б) Так, це порушення дисципліни на роботі. В) Ні, це не правопорушення через випадок форс-мажору.
10. Функції держави - це завдання, які держава виконує для забезпечення свого функціонування і розвитку, такі як: організаційна, регулююча, захисна, соціальна, інтегративна.