Знайти масу води, яку можно отримити в результаті реакції нейтралізації 40 г 45%-го розчину калій гідроксиду з ортофосфатною кислотою.
Ответы
Ответ:
Залиш в цьому тексті тільки розв'язання і відповідь Для вирішення цього завдання спочатку потрібно сформулювати реакцію нейтралізації між калій гідроксидом (KOH) та ортофосфатною кислотою (H3PO4):
3 KOH + H3PO4 -> K3PO4 + 3 H2O
Тепер врахуємо, що в результаті цієї реакції 1 моль ортофосфатної кислоти буде нейтралізувати 3 моля калій гідроксиду та утворюватиме 3 моля води.
Тепер знайдемо кількість речовини (в молях) 45%-го розчину KOH:
Молярна маса КОН = 56.11 г/моль
Отже, у 40 г 45%-го розчину КОН буде:
40 г / 56.11 г/моль = 0.712 моль КОН
Оскільки відношення між водою та калієм в зв'язку 3:1, то молярне співвідношення буде таким:
0.712 моль КОН * 3 = 2.136 моль H2O
Знайдемо масу води:
Молярна маса води = 18.015 г/моль
Тому маса води, що утвориться, складатиме:
2.136 моль * 18.015 г/моль = 38.5 г води
Отже, маса води, яку можна отримати в результаті цієї реакції нейтраліза