1? 25 Січ 08:00 Правознавство 9А Копичко Людмила Анатоліївна 4/4 тем уроків пройдено Правовідносини. Правопорушення. Юридична відповідальність. 1. Правопорушення 2. Цивільна правоздвтність та дієздатність неповнолітніх 3. Юридична відповідальність 4. Урок узагальнення та тематичного оцінювання Урок узагальнення та тематичного оцінювання Завдання Дата здачі: 26-го січня Шановні учні! Виконуємо свій варіант! Контрольна робота з теми «Правовідносини. Правопорушення. Юридична відповідальність» 1 варіант І рівень (3 бали) Завдання з вибором однієї правильної відповіді (по 0,5 бали) 1.Вчинки людей, які порушують приписи чинного права, завдають шкоди людям, суспільству чи державі й спричиняють юридичну відповідальність називають: А юридичними фактами; Б юридичними подіями; В правопорушеннями; Г правовідносинами. 2.Об'єктами правовідносин є: А матеріальні або нематеріальні блага; Б юридичні особи; В фізичні особи; Г юридичні обов'язки. 3.Злочином є : А пограбування; Б несплата боргу; В перехід вулиці у невстановленому місці; Г порушення договору. 4. Життєві обставини, унаслідок яких виникають, змінюються, або припиняються правовідносини, називають: А суб’єкти; Б об’єкти; В юридичний факт; Г фактичний зміст. 5. Дайте визначення понять (по 0,5 бали) Правоздатність це – Юридична відповідальність це – ІІ рівень 3 бали 6. Порівняйте необхідну оборону та крайню необхідність (1 бал) 7. Визначте відповідність між видом юридичної відповідальності та її змістом (2 бали) 1. адміністративна відповідальність; 2. цивільно-правова ; 3. конституційна ; 4. матеріальна. А пошкодження працівником обладнання підприємства; Б державна зрада з боку президента; В пошкодження автомобіля (подряпини на капоті) своєму сусідові; Г перевищення водієм швидкості
Ответы
1. В) правопорушеннями.
2. А) матеріальні або нематеріальні блага.
3. А) пограбування.
4. В) юридичний факт.
6.Необхідна оборона- це захист від неправомірної атаки за умови, що захист є необхідним та відповідальним за характером нападу. Особа може вживати заходів для захисту себе чи інших осіб, але лише в межах того, що є необхідним для зупинення нападу. Це означає, що особа не може перевищувати міру захисту відносно загрози, яку вона вважає неправомірною.
Крайня необхідність - це ситуація, коли особа вживає заходів захисту від неправомірної атаки, коли немає іншого виходу та неможливо уникнути неправомірної загрози інакше. Це використовується в ситуаціях, коли відсутні інші доступні засоби для захисту існування особи чи інших людей, і вчинок вважається останнім ресурсом захисту.
5.
Правоздатність це – здатність фізичної особи мати та здійснювати права і обов'язки.
Юридична відповідальність це – можливість бути підданою санкціям чи відповідальності за порушення закону чи правопорушення.
7) 1.Г
2.В.
3.Б
4.А