Напишіть повідомлення про життєвий і творчий шлях Лесі Українки
Ответы
Ответ:Лариса Петрівна Косач (Леся Українка) народилась 25 лютого 1871 року в місті Новограді-Волинському, тепер Житомирської області в інтелігентній, літературній родині. Їі мати – відома письменниця Олена Пчілка, а батько – юрист, громадський діяч.
Леся дуже любила музику, старанно вчилась грати на фортепіано. Вважала навіть, що з неї був би кращий музика, ніж поет. Але хвороба (туберкульоз кісток) змусила перервати це захоплення. З болем прощалася з інструментом, якому виливала свої радощі і жалі (“До мого фортепіано”). Проте не полишила назовсім музики, а глибоке її розуміння, відчуття гармонії, мелодії відлунюється у багатьох її творах, про що свідчать уже заголовки: “Сім струн”, “Мелодії”, “Ритми”, “Пісні про волю”, “Лісова пісня”…
Хвороба привела до того, що Леся не змогла ходити до школи, не вчилась у жодному навчальному закладі. Але наполеглива і працьовита, вона здобула глибокі і різносторонні знання. Особливо добре знала літературу – вітчизняну і світову, володіла класичними і основними європейськими мовами, що дало змогу читати в оригіналі твори багатьох письменників світу, перекладати з грецької, французької, німецької, англійської, італійської, польської мов. Історію так досконало вивчила, що у 18 років написала підручник “Стародавня історія східних народів”.
Объяснение:
Леся Українка, справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач-Квітка, була видатною українською поетесою, письменницею, перекладачкою, громадською діячкою і філософом. Її життєвий і творчий шлях був вражаючим і впливовим, а її твори стали невмирущим надбанням української літератури.
Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року в місті Новоград-Волинський, що на території сучасної України. Вона належала до відомої культурної родини, де були плідні літератори і мислителі. Вже змалку Леся виявила талант до літератури, проявляючи інтерес до поезії та музики.
У своїй творчості Леся Українка зверталася до різних жанрів, включаючи лірику, епос, драму та прозу. Вона писала про соціальні проблеми, патріотизм, любов, природу та філософські роздуми. Її поезія відзначалася глибоким почуттям, емоційністю і високим майстерністю. Деякі з її найвідоміших творів включають поему "Лісова пісня", драму "Лісова пісня. Лісовий спів", цикл поезій "На крилах пісень" та багато інших.
Крім того, Леся Українка була активною учасницею українського національно-визвольного руху. Вона працювала журналісткою, публікувала політичні статті та боролася за права українського народу. Її поезія стала голосом протесту та боротьби за свободу.
Незважаючи на свою коротку творчу кар'єру і складні здоров'я, Леся Українка залишила величезний слід в українській літературі. Вона померла 1 серпня 1913 року, але її спадок живе досі. Твори Лесі Українки зберігають свою актуальність і впливають на нас, надихаючи своєю силою, мудрістю та красою.
Леся Українка — це символ силі, самовідданості та незламної волі. Її життєвий і творчий шлях слугує прикладіндивідуальності і самовираженню через літературу. Її твори залишаються джерелом натхнення для багатьох поколінь і відображають важливі теми, що стосуються людського досвіду.
Будучи відомою письменницею свого часу, Леся Українка відчувала велику відповідальність перед своїм народом і використовувала свій талант для піднесення української культури та просування національних ідеалів. Вона була активною учасницею громадського життя, працювала в благодійних організаціях і боролася за права жінок. Леся Українка відстоювала свободу слова і визнання культурних цінностей свого народу.
Її життєвий шлях був важким і повний випробувань. Вона страждала від тяжкої хвороби — туберкульозу, але навіть у скрутних умовах не здавалася і продовжувала писати і боротися за свої ідеали. Леся Українка померла від цієї хвороби у віці 42 років, залишивши по собі незабутнє спадщину.
Життєвий і творчий шлях Лесі Українки є прикладом самопожертви, мужності та постійної боротьби за ідеали. Її поезія вразлива і одночасно сильна, висловлює почуття і емоції, а також підносить голос проти соціальної нерівності і несправедливості.
Леся Українка залишається одним з найвидатніших літературних символів України, її вплив на культуру і мову непереможний. Її твори продовжують надихати та рухати до дій усіх, хто знайомиться з її літературним доробком.