Предмет: История, автор: ksyushe4kaalexandrov

назовие основные факты биографии М. Кемаля
пж;^♡♡♡♡♡​

Ответы

Автор ответа: anastasiasuvko
2

Ответ:

Мустафа Кемаль Ататюрк (1881–1938) — выдающийся турецкий государственный деятель и реформатор. Он родился в Салониках (ныне Тессалоники, Греция), был основателем и первым президентом Турецкой Республики. Ататюрк провел обширные политические и социальные реформы, включая секуляризацию страны, кодификацию законов, реформы в системе образования и алфавите. Его усилия направлены были на трансформацию Турции в современное государство после распада Османской империи. Ататюрк также играл важную роль в сопротивлении Турции в Первой мировой войне.


ksyushe4kaalexandrov: оии спасибо большое
Автор ответа: Rdgj
1

Відповідь:

Мустафа Кемаль Ататюрк народився 12 березня 1881 року в грецькому місті Салоніки, в родині лісоторговця. При народженні одержав ім'я Мустафа, прізвисько Кемаль («Досконалість») він отримав у військовому училищі за математичні здібності, ім'я Ататюрк («Батько турків») присвоїло йому Великі національні збори Туреччини в 1934 році.

Хлопчик навчався в державній військовій школі, потім закінчив Військову академію та Академію генерального штабу в Стамбулі, і в званні капітана отримав призначення в Дамаск, де використовуючи своє становище, проводив політичну агітацію у військах.

У 1904-1908 роках Кемаль організував кілька таємних товариств, революційної спрямованості, для боротьби з корупцією в уряді та армії. Але під час революції 1908 року розійшовся у поглядах з рухом младотурків і відійшов від політичної діяльності. Він брав участь в італо-турецькій, Другої Балканської і Першої світової війнах, за заслуги отримав чин генерала і титул паші.

Після війни Кемаль не визнав капітуляцію султана перед державами Антанти та розділу Османської імперії за Севрським мирним договором. Після висадки грецьких військ в Ізмірі (1919), він організував і очолив національно-визвольний рух по всій Анатолії. Відносини з султанським урядом у Стамбулі були перервані.

У 1920 році в Анкарі Кемаля обрали головою нового Великого національного зібрання, який оголосив себе верховним органом влади. Як голова, а незабаром і як верховний головнокомандувач він створив армію і керував нею у визвольній війні проти англо-грецької інтервенції. Під командуванням Кемаля турецька армія в 1922 році розбила інтервентів, змусивши Антанту підписати більш справедливий Лозаннський договір.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: AVP300