Предмет: Українська мова, автор: helloimstupid

ДОЮ 50 БАЛЛОВ. Будь ласка скоротіть цей текст в 3 рази (тобто десь 115 слів): Це ім’я знають в Україні всі — воно давно стало символом мудрості на українській землі. Отож, коли кажемо Григорій Сковорода, у голову приходить: мандрівник, мудрець, байкар,
поет. При цьому імені згадується дорога, бідна, але мудра людина, химерна закручена мова і тужлива мелодія, котра супроводжує важкуваті, але сильні строфи його віршів. Одні з нас знають про нього більше, інші мають принагідне уявлення, і тільки дехто може похвалитися, що твори Григорія Сковороди прочитав ґрунтовно з початку до кінця. Перша перепона, яка постає перед тим, хто хоче набрати знань із Сковородинської криниці,— важка й не
зовсім зрозуміла мова, якою він писав: повного Сковороди, перекладеного сучасною мовою, ми, на жаль, не маємо. Але маємо популярне видання творів Григорія Сковороди, пристосоване до потреб школи. Його видало видавництво «Веселка» під назвою «Сад пісень» чотирма виданнями: перше в 1968 році, а останнє в 1983 році загальним тиражем 250 тисяч примірників. На книжкових полицях цього видання, як і повного, наукового, котре виходило в наші часи двічі, не знайти. Це свідчить, що до творів мислителя й поета інтерес не тільки не пригасає, але залишається сталий. У 1983 році у Празі було видано книгу Григорія Сковороди «Розмова про премудрість», і вона одразу ж зникла з прилавків, хоч досі чеський читач навряд чи мав належну інформацію про найбільшого нашого мислителя. Творчістю Григорія Сковороди цікавляться вчені багатьох країн і часто навідуються до України, щоб глибше пізнати його й краще зрозуміти. Отже, ми маємо всі підстави говорити про феномен Сковороди — одне з найцікавіших і найзначніших явищ української культури.
Чому ж до цієї постаті прикуто увагу вчених, що два роки в Переяславі збираються навіть так звані Сковородинівські читання? Чому вабить він просто мислячих людей? А тому, що зумів сказати щось вічно цікаве, сокровенне, те, що залишається в міжчассі, не старіючи й не бліднучи. Григорій Сковорода сказав про світ та людину щось таке, чого не сказали інші, учив людину жити так, як не вчили інші, а найголовніше — сам жив так, як учив, тобто зробив своїм ученням не тільки абстрактно вимудрувані книжки, але й подав практичну науку людині, як жити найгармонійніше в цьому світі. Скромний старчик у простій одежі, людина без власного дому, майно якої ховалось у торбині, освітив розумом не тільки свою епоху, але й перелив своє світло у віки наступні, адже його наука стосувалася основного в житті: яка ти, людино, що можеш і як тобі жити. Інакше кажучи, Григорій Савич переніс проблеми загальної філософії в етику, моральне вчення, а вся його творчість — один великий заповіт чи посланіє людям не тількисвого часу чи свого народу, а людям усіх часів і усіх земель. Однак був він і залишився перш за все сином рідного народу і саме йому адресував витвори свого серця й ума.

Ответы

Автор ответа: wiksi3
0

Ответ:

Григорій Сковорода, відомий символ мудрості в Україні, асоціюється з мандрівником, мудрецем та байкарем. Його твори викликають образ дороги, бідної, але мудрої людини, і тужливу мелодію, що супроводжує складні, але сильні строфи віршів. Часто наші знання про Сковороду обмежені, але популярне видання «Сад пісень» у 1968-1983 роках виявило стійкий інтерес до його творів. Хоча повний переклад не доступний, цікавість до нього залишається постійною, що підтверджується інтересом вчених у багатьох країнах. Сковорода залишає важливий слід в українській культурі як філософ і поет, вклавши в свої твори життєві мудрості, які залишаються актуальними для людей різних епох та країн.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: maximys19sap
Предмет: История, автор: dianakurkuid