ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА
Вирішіть наступні задачі:
1. 5 г кухонної солі розчинили в 100 г води. Знайти масову частку солі в
отриманому розчині.
2. Для полоскання горла при ангіні використовують 10% розчин соди
(NaНCO3). Розрахуйте яку масу соди і води треба узяти, щоб приготувати 250
грам такого розчину.
3. Для дезинфекції приміщень і посуду в медицині використовують
розчин хлораміну. Розрахуйте, скільки хлораміну і води необхідно узяти для
приготування 300 г 2,5% розчину.
4. Визначити масу глюкози (С6Н12О6), яку треба взяти для приготування
0,3 літрів 0,5 М розчину.
5. Знайдіть молярну концентрацію розчину, в 5 літрах якого міститься 126
г азотної кислоти.
6. Відсоткова концентрація хлориду натрію в крові дорівнює 0,9%.
Знайдіть його молярну концентрацію.
7. Молярна концентрація соляної кислоти (HCl) в шлунковому соку
дорівнює 0,1 М. Знайдіть відсоткову концентрацію розчину.
Ответы
Відповідь:
Пояснення:
Масова частка кухонної солі в отриманому розчині:
Масова частка (відсоток)
=
Маса розчиненої солі
Маса отриманого розчину
×
100
%
Масова частка (відсоток)=
Маса отриманого розчину
Маса розчиненої солі
×100%
Масова частка
=
5
г
105
г
×
100
%
Масова частка=
105г
5г
×100%
Масова частка
≈
4.76
%
Масова частка≈4.76%
Маса соди і води для 250 г 10% розчину:
Маса соди
=
Маса розчину
×
Масова частка соди
Маса соди=Маса розчину×Масова частка соди
Маса води
=
Маса розчину
×
(
1
−
Масова частка соди
)
Маса води=Маса розчину×(1−Масова частка соди)
Маса соди
=
250
г
×
0.10
Маса соди=250г×0.10
Маса води
=
250
г
×
(
1
−
0.10
)
Маса води=250г×(1−0.10)
Маса хлораміну і води для 300 г 2,5% розчину:
Маса хлораміну
=
300
г
×
0.025
Маса хлораміну=300г×0.025
Маса води
=
300
г
×
(
1
−
0.025
)
Маса води=300г×(1−0.025)
Маса глюкози для 0,3 літрів 0,5 М розчину:
Маса глюкози
=
Об’єм розчину
×
Молярність
×
Маса молекули глюкози
Маса глюкози=Об’єм розчину×Молярність×Маса молекули глюкози
Маса глюкози
=
0.3
л
×
0.5
М
×
(
маса молекули глюкози
)
Маса глюкози=0.3л×0.5М×(маса молекули глюкози)
Молярна концентрація розчину азотної кислоти:
Молярність
=
Маса речовини
Маса молекули
Молярність=
Маса молекули
Маса речовини
Молярна концентрація хлориду натрію в крові:
Масова частка NaCl
=
0.9
%
Масова частка NaCl=0.9%
Масова частка Na
=
23
23
+
35.5
×
100
%
Масова частка Na=
23+35.5
23
×100%
Масова частка Cl
=
35.5
23
+
35.5
×
100
%
Масова частка Cl=
23+35.5
35.5
×100%
Молярна концентрація NaCl
=
Масова частка NaCl
Масова частка Na
+
Масова частка Cl
Молярна концентрація NaCl=
Масова частка Na+Масова частка Cl
Масова частка NaCl
Відсоткова концентрація соляної кислоти:
Молярність
=
0.1
М
Молярність=0.1М
Відсоткова концентрація
=
Молярність
×
Маса молекули HCl
×
100
%
Відсоткова концентрація=Молярність×Маса молекули HCl×100%