!!ДАЮ 100 БАЛІВ!!!зробити опис картини “Селянська родина» Олександра Мурашко
Схема опису картини.
1. Короткі відомості про художника.
2. Історія написання картини.
3. Стиль малювання.
4. Чим намальована картина.
5. Описати те, що бачиш на картині (де і як розташовано, які штрихи, які кольори переважають).
6. Які є художні прийоми.
7. Підсумок.
8. Особисто твоє враження від картини.
НЕ З ИИ(БЕЗ ЧАТА GPT)
Ответы
Олександр Мурашко, живописець, який виробив власний неповторний стиль у поєднанні імпресіонізму, модерну та реалізму, народився 7 вересня 1875 у Києві. Художню освіту одержав у Санкт-Петербурзькій Академії мистецтв. Вдосконалював освіту у Іллі Рєпіна. Під його керівництвом створив перше фундаментальне полотно - дипломну роботу «Похорон кошового», яке було визнане кращим серед студентських робіт. З 1913 по 1917 рік Мурашко викладав у Київському художньому училищі та брав участь у міжнародних художніх виставках. 1916-го він заснував Товариство київських художників, а 1917-го став одним із фундаторів Академії мистецтв у Києві. 14 червня 1919-го недалеко від свого будинку Олександр Мурашко загинув від пострілу невідомого.
Картина "Селянська родина" написана художником у 1914 році. Зображені літні люди - чоловік і жінка, поруч молода дівчина - їхня дочка. У господарів виснажені фігури, натруджені руки, простий одяг. Дівчина, навпаки, у яскравому святковому вбранні, з віночком на голові. Відомо, що це мешканці села Лучки на Полтавщині.
Задній план картини являє собою світлу, наповнену сонцем кімнату, стіни якої завішані малюнками, іконами. За вікном - свіжа зелень, тобто подія відбувається весною або раннім літом. Картина намальована олійними фарбами, її колорит світлий, яскравий, створює оптимістичний настрій.
Від картини залишається враження, що доля селян була нелегкою, вони змарнілі та похмурі. Їхні постаті згорблені, руки зморшкуваті, потемнілі, жилаві. Постать дівчини не вражає оптимізмом, хоча її вбрання яскраве, святкове. Але це тимчасове. Важка праця забере її молодість і красу. Здається, що й з нею станеться так само, як з її батьками. Я вважаю, що саме це і є головною ідеєю цієї картини.