Предмет: Физика, автор: anastasiabojko2006

50Б!!!Протон влітає в однорідне магнітне поле перпендикулярно до ліній магнітної індукції. Магнітна індукція поля дорівнює 0,56 Тл. Визначити силу, яка діє на протон в магнітному полі та швидкість з якою рухається протон, якщо радіус кривизни його траєкторії 5,6 см. *Визначити період обертання протона. Маса протона: mп=1,67·10-27 кг; Заряд протона: │q│=1,6·10-19 Кл;​

Ответы

Автор ответа: pakira67
2

Ответ:

Сила, яка діє на протон в магнітному полі, визначається формулою:

Fл = q0 v B sin α

де:

q0 - заряд протона;

v - швидкість протона;

B - магнітна індукція поля;

α - кут між напрямком швидкості протона та лініями магнітної індукції.

Оскільки протон влітає в магнітне поле перпендикулярно до ліній магнітної індукції, то α = 90°. Тому сила, яка діє на протон в магнітному полі, дорівнює:

Fл = q0 v B

Fл = 1,6·10-19 Кл * v * 0,56 Тл

Fл = 0,896·10-19 Кл * v

Радіус кривизни траєкторії протона в магнітному полі визначається формулою:

R = mv/qB

де:

R - радіус кривизни траєкторії;

m - маса протона;

v - швидкість протона;

q - заряд протона;

B - магнітна індукція поля.

З рівнянь Fл = q0 v B та R = mv/qB випливає, що:

Fл = RqB/m

0,896·10-19 Кл * v = 5,6 см * 0,56 Тл / 1,67·10-27 кг

v = 1,33·107 м/с

Отже, сила, яка діє на протон в магнітному полі, дорівнює 1,13·10-19 Н, а швидкість протона дорівнює 1,33·107 м/с.

Період обертання протона визначається формулою:

T = 2πR/v

T = 2π * 5,6 см / 1,33·107 м/с

T = 2,46·10-6 с

Отже, період обертання протона дорівнює 2,46·10-6 с.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: mefestofelis2019
Предмет: История, автор: valeriia2810169