Предмет: Химия, автор: minimops47

100 балів, терміново!
Яку масу бензену можна добути з ацетилену об’ємом 25 м 3 , який
містить 8% домішок, якщо вихід продукту реакції 88%?

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(C2H2) = 25м³

w(домішок) = 8%

η(C6H6) = 88% або 0,88

Найти: mпрак.(C6H6) - ?

Знайдемо кількість речовини ацетилену:

n(C2H2) = V(C2H2)/ Vm = 25/22,4 = 1,116 кмоль

М(C2H2) = 12 * 2 + 1 * 2 = 26 кг/кмоль

m(С2Н2) = n(C2H2) * М(C2H2) = 1,116 * 26 = 29 кг

Обчисимо масу ацетилену без домішок:

m(С2Н2) = m(С2Н2) * (100% - w(домішок): 100% = 29 * 0,92 = 26,68 кг

Складемо РХР:

3С2Н2 =(cat. актив. вугілля) =  C6H6

З РХР бачимо, що n(С2Н2) : n(С6Н6) = 3 : 1, тобто

n(С6Н6) = 1/3n(С2Н2) = 1/3 * 1,116 = 0,372 кмоль

М(С6Н6) = 12 * 6 + 1 * 6 = 78 кг/кмоль

mтеор.(С6Н6) = n(С6Н6) * М(С6Н6) = 0,372 * 78 = 29кг

mпрак.(C6H6) = mтеор.(С6Н6) * η(C6H6) = 29 * 0,88 = 25,52 кг

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: ihormashen