скласти історичний портрет Павло Скоропадський
Ответы
Ответ:
Драматична історія України ХХ століття дала змогу проявити себе когорті вождів, які назавжди, за будь-яких обставин, є орієнтиром для української нації. Гетьман Павло Скоропадський був одним з цих вождів. Його можна назвати однією з найбільш суперечливих постатей в історії України – досі не стихають дискусії щодо оцінок його як політичного й державного діяча.
Майбутній гетьман народився 15 травня 1873 року в аристократичній українській родині. Походив із козацько-старшинського роду Скоропадських. Офіцер армії Російської імперії. Учасник російсько-японської, Першої світової воєн.
Павло Петрович Скоропадський – останній гетьман України (29 квітня — 14 грудня 1918), талановитий воєначальник і палкий патріот України, якому вдалося в надзвичайно важких умовах революції та громадянської війни провести фундаментальні державні реформи в Україні, змінивши на чолі країни “романтиків” Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським, зайнявшись державним будівництвом молодої Української держави. Він зумів зробити з України сильну, самодостатню державу, на яку вимушені були зважати сусіди як на Заході, так і на Сході. Нащадок гетьманського роду, шанувальник козацької слави, зміг відродити національні традиції, створивши моду на все українське.
Україна досягла певних успіхів і у галузі науки, освіти та культури. Універсалами Скоропадського були створені Українська Академія Наук, українські університети — в Києві та Кам’янці-Подільському, 150 українських гімназій. Також вийшло друком кілька мільйонів примірників українських підручників; засновано широку мережу загальнокультурних закладів та установ.
Ответ:
:)
Объяснение:
Павло Петрович Скоропадський (1873-1945) був видатним українським державним і політичним діячем, воєначальником, а також останнім гетьманом України. Він народився 3 травня 1873 року в німецькому місті Вісбаден.
Скоропадський походив зі старовинного українського козацько-шляхетського роду Скоропадських. Він був прямим нащадком гетьмана Івана Самойловича і нащадком Анни Розумовської, сестри гетьмана Кирила Розумовського.
Після закінчення Пажеського корпусу в 1893 році, він став корнетом Кавалергардського полку. Він був учасником російсько-японської та Першої світової війни.
Скоропадський був гетьманом Української Держави від 29 квітня до 14 грудня 1918 року. Він зробив усе можливе для створення дієздатної Української Держави. Він прагнув об'єднання всіх антибільшовицьких сил на територіях поваленої Російської імперії заради головної мети — знищення більшовизму.
Павло Скоропадський помер 26 квітня 1945 року в Меттені, Баварія, Третій Рейх.