"I Добрий вечір, завдання з української мови. Діагностувальна робота. Словотвір. Орфографія". 1. Пояснити, як ви розрізняєте спільнокореневі слова та різні форми одного слова. А школа, школи, школою, у школі; Б школяр, шкільний, школярський. 2. Від поданого слова утворити три-чотири слова суфіксальним способом . Дуб_.....; Сад..... 3. Які слова називають складними? Приклади. 4. Перепишіть, знімаючи риски Аеро/порт, фітнес /клуб, радіо/станція, Лисичка/ Сестричка, євшан/зілля, пів/ніч, напів/імла .5. Які слова називають складноскороченими (приклади) .6 Які слова можна утворити від поданих слів (дід, думати). 7. Есе" Що протиставити жорстокості" (7- 9 речень)
Ответы
Объяснение:
Спільнокореневі слова та різні форми одного слова:
А. Слова "школа", "школи", "школою", "у школі" - різні форми одного слова, оскільки вони відображають різні відмінкові та числові форми та вживаються в різних контекстах.
Б. Слова "школяр", "шкільний", "школярський" - спільнокореневі слова, оскільки вони мають спільне основне слово "шкіль".
Суфіксальний спосіб утворення слів:
"Дубовий", "дубина", "дубрава".
Складні слова:
Складні слова складаються з кількох коренів або кореневого слова та префікса/суфікса. Приклади: "підвода", "світлофор", "червоно-жовтий".
Виправлені слова:
Аеропорт, фітнес-клуб, радіостанція, Лисичка-Сестричка, євшан-зілля, північ, напівімла.
Складноскорочені слова:
Складноскорочені слова складаються зі зменшених форм словосполучень або скорочень. Приклади: "адвокат", "автомат", "готель".
Утворені слова від "дід" і "думати":
Від "дід": дідівський, дідівщина, дідівка.
Від "думати": роздум, підумати, задуматися.
Есе "Що протиставити жорстокості":
Жорстокість – це найгірше проявлення людської природи, яке залишає негативний слід в історії. Для протиставлення цьому негативу, ми повинні обізнано розвивати емпатію та толерантність. Поширення обізнаності, освіта та підтримка соціальних програм можуть служити ключовими інструментами у формуванні гармонійного суспільства, в якому місце для жорстокості буде мінімальним. Замість призводження до страждань, ми повинні виховувати в людях взаємоповагу та розуміння, які будуть основою для будівництва миру та порозуміння в сучасному світі.