Предмет: Химия, автор: katherina09140

До 500 г розчину з масовою часткою сульфатної кислоти в ньому 10 % додали цинк. Визначте масову частку солі в розчині, що утворився.

Ответы

Автор ответа: shurkovaleria11
0

Ответ:

Давайте розглянемо хімічну реакцію між сульфатною кислотою (H2SO4) та цинком (Zn), яка утворює сіль та водень:

\[ Zn + H_2SO_4 \rightarrow ZnSO_4 + H_2. \]

У цій реакції цинк реагує з сульфатною кислотою, утворюючи цинк сульфат та водень.

З масовою часткою сульфатної кислоти 10%, це означає, що в 100 г розчину міститься 10 г сульфатної кислоти. Також важливо знати масу цинку, який було додано до розчину.

Якщо маса цинку відома, то масова частка солі (ZnSO4) утвореного розчину буде визначатися відношенням маси цинку сульфату до загальної маси розчину (включаючи сульфатну кислоту та водень):

Масова частка солі = Маса ZnSO4

Маса розчину 100\%.

Якщо у вас є конкретні значення маси цинку та об'єму розчину, ви можете використати цей підхід для розрахунку масової частки солі.


katherina09140: Не 100 г розчину, а 500 г розчину
katherina09140: Хіба маса розчину не буде 500 г + маса цинку
shurkovaleria11: Вибачте перевплутала
shurkovaleria11: Переплутала*
Автор ответа: dobriakua
0

Дано:

m р-ну(H2SO4) = 500 г

ω(H2SO4) = 10%

Знайти:

ω(солі) - ?

Розв'язання:

1) H2SO4 + Zn → ZnSO4 + H2↑;

2) m(H2SO4) = ω * m р-ну / 100% = 10% * 500 / 100% = 50 г;

3) n(H2SO4) = m / M = 50 / 98 = 0,51 моль;

4) n(ZnSO4) = n(H2SO4) = 0,51 моль;

5) m(ZnSO4) = n * M = 0,51 * 161 = 82,11 г;

6) n реаг.(Zn) = n(H2SO4) = 0,51 моль;

7) m реаг.(Zn) = n * M = 0,51 * 65 = 33,15 г;

8) n(H2) = n(H2SO4) = 0,51 моль;

9) m(H2) = n * M = 0,51 * 2 = 1,02 г;

10) m р-ну(ZnSO4) = m р-ну(H2SO4) + m реаг.(Zn) - m(H2) = 500 + 33,15 - 1,02 = 532,13 г;

11) ω(ZnSO4) = m * 100% / m р-ну = 82,11 * 100% / 532,13 = 15,43%.

Відповідь: Масова частка ZnSO4 становить 15,43%.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: janakovhc
Предмет: Литература, автор: gulbanur5747
Предмет: Математика, автор: lynotevu