Предмет: Право, автор: maksimrabuha216

Щербаченко склав заповіт, у якому заповів свій своєму шістнадцятирічному племіннику Андрію. Після смерті Щербаченка на автомобіль заявила вимоги його жінка, вказуючи, що воно підлягає поділу як спільно нажите майно. Батько Андрія як його законний представник заперечував проти позову. Яке коло питань охоплює це завдання? Вирiшiть ДУЖЕ ТЕРМІНОВО!!!​

Ответы

Автор ответа: fctdgsygfdhngfxzgsac
1

Коло питань, які охоплює це завдання, можна поділити на такі:

  • Правові підстави набуття права власності на майно за заповітом.
  • Правові підстави набуття права власності на майно як на спільно нажите майно подружжя.
  • Взаємовідносини між спадкоємцями за заповітом та спадкоємцями за законом.

Розв'язання завдання:

Згідно з ч. 1 ст. 1216 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) спадкоємець за заповітом набуває право власності на спадкове майно з часу відкриття спадщини.

У цьому випадку Щербаченко склав заповіт, у якому заповів свій автомобіль своєму племіннику Андрію. Таким чином, Андрій став спадкоємцем за заповітом і набув право власності на автомобіль з часу відкриття спадщини, тобто з моменту смерті Щербаченка.

Згідно з ч. 1 ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

У цьому випадку Андрій є неповнолітнім, тому його батько виступає його законним представником. Батько Андрія заперечував проти позову дружини Щербаченка, вказуючи, що автомобіль є спільною сумісною власністю подружжя Щербаченків.

Для того, щоб встановити, чи є автомобіль спільною сумісною власністю подружжя Щербаченків, необхідно встановити, чи було воно придбане за час шлюбу.

Якщо автомобіль був придбаний за час шлюбу, то він є спільною сумісною власністю подружжя Щербаченків. У цьому випадку дружина Щербаченка має право на ½ частку автомобіля.

Якщо автомобіль був придбаний до шлюбу, то він є особистою власністю Щербаченка. У цьому випадку дружина Щербаченка не має права на автомобіль.

Для встановлення часу придбання автомобіля необхідно долучити до справи документи, що підтверджують дату його придбання.

Якщо буде встановлено, що автомобіль був придбаний за час шлюбу, то дружина Щербаченка буде мати право на ½ частку автомобіля. У цьому випадку суд може прийняти рішення про часткове задоволення позову дружини Щербаченка.

Якщо буде встановлено, що автомобіль був придбаний до шлюбу, то дружина Щербаченка не буде мати права на автомобіль. У цьому випадку суд може відмовити в задоволенні позову дружини Щербаченка.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: moraulian1