Які поняття і терміни потрібно використовувати досліднику для характеристики суспільно політичного життя українських земель у другій половині XIV- першій половині XVI Століття?
Ответы
Ответ:
Для характеристики суспільно-політичного життя українських земель у другій половині XIV - першій половині XVI століття дослідник повинен використовувати наступні поняття та терміни:
Князівство: українські землі у цей період були розділені на князівства, кожне з яких мало свої владні структури та правителів.
Феодалізм: соціально-економічна система, що характеризувалася ієрархічною структурою, де верховна влада належала феодалам, а селяни та ремісники були залежними від них.
Козацтво: військово-політичний соціальний рух, що з'явився на українських землях у другій половині XVI століття.
Литовсько-Польська держава: держава, що існувала на території сучасної України у другій половині XIV - першій половині XVI століття.
Реформація: релігійний рух, що поширився в Європі у XVI столітті та призвів до розколу християнства на католицтво та протестантизм.
Культурний ренесанс: культурний рух, що поширився в Європі у XV-XVI століттях та призвів до розвитку науки, мистецтва та літератури.
Татаро-монгольське іга: період історії України у XIII-XV століттях, коли територію України контролювали татаро-монгольські орди.
Козацькі війни: серія війн, що відбувалися на території України у XVII столітті між козаками та різними державами.
Ці поняття та терміни допоможуть досліднику краще зрозуміти суспільно-політичну ситуацію на українських землях у другій половині XIV - першій половині XVI століття.