1)Яку енергію треба затратити, щоб перевести у твердий стан 2 кг нікелю, що має температуру плавлення?
2)Лід температурою -15°С поклали у каструлю та нагріли отриману воду до 100°С. Запишіть всі процеси, що відбувалися?
3)Чим відрізняється віск від алюмінію?
СРОЧНО!!!!
Ответы
1) формула для визначення теплоти плавлення/кристалізації:
Q=λ*m
де λ - (у даному випадку) питома теплота плавлення/кристалізації нікелю, 300 000 Дж/кг; m - маса нікелю у кг, тобто m=2кг.
Q = 300 000 * 2 = 600 000 Дж = 0,6 МДж.
2) (хто так формулює завдання?!! Якійсь жах!) Спочатку лід буде нагріватись до 0С. Після того як лід буде мати температуру 0С та при подальшому додаванні тепла лід буде плавитись, тобто перетворюватись у воду. При цьому температура льоду та отриманої води буде 0С. П
Після того як весь лід перетвориться на воду та при подальшому додаванні тепла, буде нагріватись вже вода.
3) (де ви вчитесь?! Якійсь суцільний жах! Я розумію контекст питання і що має на увазі той дурник, якій сформулював це питання таким чином. Це не коректне питання, що має дуже багато варіантів відповідей. Але, ок, вірна відповідь:)
Алюміній у твердому стані це речовина, що має кристалічну будову, а віск має аморфну будову. Тобто для плавлення алюмінію треба витратити деяку кількість тепла на руйнування кристалічної гратки (Qплавлення=λ*m) і плавлення чистого алюмінію відбувається при конкретної температурі - tплав.ал.=660,3°C, тоді як плавлення воску відбувається у інтервалі температур (для бджолиного воску = 62—68°С.
Це відповідь.
Але я можу сформулювати ще декілька "вірних" відповідей і хай хтось кине в мене камінь як що я не правий:
алюміній - метал, воск - органічна речовина (також воск може бути бджолиний чи синтетичний і синтетичних може бути цілий спектр сполук); у алюмінію та воску різні значення густини; алюміній провідник, а воск діелектрик; алюміній відрізняється за кольором від воску, тобто ці дві речовини мають різний коефіцієнт відбиття і там далі і далі і далі.
За такі формулювання питань треба бити.. Бажаю удачи, бо вона вам знадобиться з такими завданнями.