СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛЛОВ!! 1. Розставити й пояснити розділові знаки. 1) Село моє не знамените та вдача горда у села. 2) Дуби гойдались і тремтіли клени вгорнувши небо в стомлені гілки. 3) Тут співають пісню подолянки і веселка воду п'є з роси. 4) Знов щебече юнь і цвіте трава. 5) А уночі вже сад шумів і крізь гілля сміялися зорі. 6) Шукайте в праці й злагоді спасіння і вас Господь благословить навік. 2. Зробити синтаксичний розбір речення. Із поля дорога завернула до лісу, і ми опинилися під теплим склепінням високих дубів.
Ответы
1) Село моє не знамените, та вдача горда у села. (складносурядне речення)
2) Дуби гойдались, і тремтіли клени, вгорнувши небо в стомлені гілки. (складносурядне речення, дієприслівниковий зворот)
3) Тут співають пісню подолянки і веселка воду п'є з роси.
4) Знов щебече юнь і цвіте трава.
5) А уночі вже сад шумів і крізь гілля сміялися зорі.
6) Шукайте в праці й злагоді спасіння, і вас Господь благословить навік. (складносурядне речення)
2. Зробити синтаксичний розбір речення.
Із поля дорога завернула до лісу, і ми опинилися під теплим склепінням високих дубів. - Речення складне, сполучникове, складносурядне. Має дві граматичні основи: 1) дорога завернула до лісу, 2) ми опинилися під склепінням; прості речення пов’язані між собою сполучником і (єднальний). Перше речення: розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне; підмет - дорога, присудок - завернула до лісу. Друге речення: розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне: підмет - ми, виражений займенником; присудок - опинилися під склепінням, присудок складений іменний.
Із (прийменник) поля (іменник, обставина) дорога (іменник, підмет) завернула (дієслово, присудок) до (прийменник) лісу (іменник, обставина), і (сполучник) ми (займенник, підмет) опинилися (дієслово, присудок) під (прийменник) теплим (прикметник, означення) склепінням (іменник, частина присудка) високих (прикметник, означення) дубів (іменник, додаток).